Léta vybírala od lidí peníze na péči o svou „nemocnou“ dceru. Ve skutečnosti za jejími zraněními stála ona sama

Hrozného činu se dopustila žena, která roky vybírala peníze pro svou „nemocnou“ dceru. Sama jí totiž působila bolest a zranění.

placici i Zdroj fotografie: Crimfants / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Přestože by většina matek byla schopna za své děti položit vlastní život, bohužel se objevují i takové ženy, které ze svých potomků těží. Snaží se jejich prostřednictvím vydělat peníze. Některé jsou dokonce schopné svým dětem ubližovat, týrat je a ničit jejich psychické a fyzické zdraví. Mezi takové „zrůdy“ patří také třiačtyřicetiletá Polka, která lhala o zdravotním stavu své malé dcery.

Ve sbírkách se vybralo mnoho peněz i potřebných věcí

Monika B. žijící v malé polské vesničce měla z předchozího vztahu již dvě dospělé děti. Její manžel zemřel. Krátce poté potkala nynějšího partnera, se kterým po nějaké době otěhotněla. Narodila se jim holčička Julka. Již od dívčina útlého věku však její matka řešila alergii, jež se objevila na dceřině kůži. Poté mluvila o tom, že se pravděpodobně jedná o pemfigus, tedy genetické kožní onemocnění. Dívence se na obličeji objevovaly puchýře a pupínky. Dítě velmi trpělo bolestí, nikdo jí však nedokázal pomoci.

Kvůli tomu Monika i její partner uspořádali mnoho různých sbírek. Jak uvádí také web PoradnikZdrowie, o Julce se mluvilo v médiích i tisku a byla v péči známých nadací. Přispělo nejen mnoho polských obyvatel, ale také lidí z různých koutů světa. Ve sbírkách se vybraly nejen potřebné věci, ale i více než 1 milion korun. Matka nemocné holčičky prosila, aby se konečně přišlo na to, jak dceři pomoci od bolesti a utrpení. Mluvila o tom, že jí nemůže ani obejmout, protože je tak křehká a zranitelná. Jak se však ukázalo, veškeré zlo na ní páchala ona sama.

Dítěti zranění ve skutečnosti způsobila matka

Žena vše pečlivě plánovala a jedinou bolest své dceři způsobovala ona. Jakmile se lékaři začali dívčiným problémem zabývat více detailně, plán třiačtyřicetileté Moniky se začal bortit jako domeček z karet. Zjistili, že změny na Julčině tváři nejsou způsobeny nemocí, ale úmyslným jednáním. Vyšetřovatelé se domnívají, že matka své malé dceři vetřela do kůže velmi toxickou tekutou látku, která jí způsobila rozsáhlé kožní puchýře, záněty, jizvy a nevratné změny, o čemž informuje i web DzennikWschodni.

dívka iZdroj fotografie: Depositphotos

Přestože žena vinu popírá, byla vzata do vazby a hrozí jí až dvacetiletý trest odnětí svobody. „Zavřela bych ji, až zčerná, nebo jí provedla to, co ona holčičce,“ nechala se slyšet obyvatelka stejné vesnice Anna H. Je nepochopitelné, jak může matka svému dítěti takto vědomě ubližovat, a to jen pro peníze. Bohužel se nejedná o ojedinělý případ týrání. O ženě, jež ubližovala svému měsíčnímu miminku, jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali.

Co si o matčině činu myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články