Maminka přišla na to, jak uklidnit své malé dítě, aby se mohla věnovat domácím pracím. Udělala za sebe náhradu z kalhot

Mladá maminka vymyslela způsob, jak uklidnit své dítě, které stále vyžadovalo její přítomnost a pozornost. Ostatní matky jí za to děkují.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každé dítě je jiné, ale většina z nich již od narození potřebuje cítit svou maminku stále na blízku. Jak miminko roste, vyžaduje ji stále více a více nejen z toho důvodu, že se cítí bezpečně, ale také aby se samo nebálo. Některé děti jsou v tomto ohledu méně náročné a často si při hrání a objevování vystačí samy. Jiné zase vyžadují nepřetržitý dohled a přítomnost své matky, což pro tyto ženy bývá velice náročné. Jistě tuto potřebu chápou, ale také potřebují čas pro sebe, protože jsou z neustálé péče vyčerpané.

Péče o děti je velmi náročná

Když jsou malá miminka prakticky neodložitelná, jejich maminky se snaží je mít stále u sebe. Nosí je v náručích, šátcích nebo nosítkách prakticky nonstop, jen aby jejich děti neplakaly a netrápily se. Když taková děťátka povyrostou, často jejich závislost na matce přetrvává. Takové ženy si potom nemohou dojít ani samy na záchod, natož aby měly čas na uklízení, vaření a jiné domácí práce, o péči o sebe ani nemluvě. Přesně takto na tom byla i jedna mladá máma, která před několika lety přišla s důmyslnou metodou, jak své dítě zaměstnat a ubezpečit ho, že je stále na blízku.

Jak se sama k celé situaci na sociálních sítích vyjádřila: „Moje miminko prochází obdobím svého života, kdy potřebuje hodně uklidňovat kdykoli během dne. A když ho na chvíli zanedbávám, moc pláče a žádá jen mou pozornost. Nechce se nechat objímat a ani mě nežádá, abych si s ním hrála, ale potřebuje jen cítit, že jsem poblíž, sedím u něj. Stává se, že se syn otočí jen proto, aby se na mě podíval a ujistil se, že tam jsem s ním. Potřebuje mou přítomnost, jako by cítil mou vůni, což ho uklidňuje.“

dítě si hraje s matkou iZdroj fotografie: Depositphotos

Napadl ji geniální trik

Tato maminka stále zkoušela od svého syna odcházet a dělat věci, které potřebovala, ale jakmile se jen na chvíli vzdálila, její malý chlapec začal plakat a dožadovat se její přítomnosti. Dlouho přemýšlela, co udělat, aby měl syn jistotu, že je stále s ním, ale aby zároveň mohla vařit, uklízet a třeba si v klidu zajít na toaletu a do koupelny. Až po dlouhém přemýšlení ji napadla legrační věc, kterou ale musela vyzkoušet. A jak se ukázalo, zabralo to.

Vzpomněla si na různé vychytávky, které v mládí viděla na internetu, a zkusila něco z nich použít. Vzala tedy své kalhoty, které vyplnila, aby vypadaly jako nohy. K nim přidala boty, a dokonce použila i svůj oblíbený parfém. Takto připravené falešné nohy posadila na pohovku vedle svého hrajícího si syna a šla do vedlejší místnosti, kde čekala, co se bude dít. Když ani po několika minutách neslyšela pláč, věděla, že má vyhráno.

Ostatní matky jsou jí za tento nápad vděčné

Sice tím své dítě klamala, ale díky tomuto triku mohla v klidu vařit a pečovat nejen o dům, ale především také o sebe. Konečně se po dlouhé době sama najedla. Syn byl spokojený, protože si myslel, že je jeho matka stále u něj, a ona byla šťastná, že se může naplno věnovat i jiným činnostem. Samozřejmě ale tuto metodu využívala jen tehdy, když to bylo potřeba. Jinak trávila veškerý čas se svým synem, protože hraní si s ním bylo pro ni vždy na prvním místě.

Původní technika byla sdílena na sociálních sítích, přesněji na Facebooku, na stránce s mateřským zaměřením a názvem Maternidarsk, již vytvořila Alexa Ramirez, mexická matka, která žije v Chile od roku 2014. Tato zveřejněná metoda získala více než 7 000 lajků a byla sdílena více než 3 000krát. Inspirovala mnoho dalších matek, které jsou autorce tohoto triku velice vděčné, protože díky jejímu nápadu se mohou také konečně v klidu najíst a věnovat se i jiným aktivitám.

Co říkáte na tento nápad?

Zdroj: MaterniDarks
Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články