Matka si všimla podivného chování 2letého syna a později i modřin na jeho těle. Diagnóza jí zlomila srdce a donutila se zamyslet

Ani ve zlém snu si nedokázala představit to, co jí sdělili lékaři. Malému chlapci život sotva začal a už měl špatné vyhlídky. Nezbývalo jí nic jiného, než utřít slzy a bojovat.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud máte doma malé dítě, jistě znáte ten pocit, kdy je mu špatně a vy byste raději jeho zdravotní problémy vzali na sebe. Žádný rodič nechce, aby se jeho potomek trápil, nebo mu bylo špatně. Když už se tak stane, vždy se snaží mu co nejvíce pomoci. Tato maminka si všimla, že její syn se chová podivně, není mu nejlépe a po několika dnech zaznamenala i velké modřiny na jeho těle. Poté jej vzala do nemocnice a lékaři udělali různá vyšetření. Nakonec jí sdělili špatné zprávy.

Být rodičem je stresující

Každý rodič se téměř denně stresuje tím, aby se jeho dítěti něco nestalo. Když jsou ratolesti malé, bojí se rodiče domácích úrazů. Jakmile potomek povyroste a začne chodit s kamarády ven, bojí se zase o to, aby se mu nestalo něco venku. Někdy však nebezpečí nemusí číhat venku nebo kdekoliv jinde, ale může se objevit vážnější problém, na který mnoho rodičů není připraveno. Maminka jménem Rhiannon Forster má celkem 5 dětí, avšak jednoho dne ji začal znepokojovat zdravotní stav jejího 2letého syna.

Dvouletý syn měl zdravotní problémy

Syn jménem Wyatt se začal chovat divně a jeho maminka si toho ihned všimla. Jako první zaznamenala to, že její syn si nechtěl vůbec hrát, což není u malých dětí obvyklé. Také začal být smutný a depresivní, a to se Rhiannoně vůbec nelíbilo. Protože si myslela, že má pouze špatné dny, s návštěvou lékaře ještě chvilku počkala. Další den si však všimla velkých modřin po celém těle syna, a proto jej vzala ihned k doktorovi.

Wyatt musel na různá vyšetření

Rhiannon vzala Wyatta rovnou do nemocnice, kde malému chlapci udělali různá vyšetření. Bylo potřeba zjistit, proč se chlapec takto chová a tvoří se mu modřiny. Na klinice strávili mnoho hodin, museli zde být i přes noc. Jakmile se Rhiannon chystala jít spát, přišli za ní lékaři a sdělili jí špatnou zprávu – Wyatt má leukémii. V tu chvíli byla jeho maminka v šoku. Nemohla ze sebe dostat ani slovo a pohltil ji velký strach o syna.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rodinu čekalo těžké období

Wyatta a jeho rodinu čekalo těžké období, protože museli začít s léčbou. Chlapec podstoupil krevní transfuzi a léčba nebyla vůbec jednoduchá. Zároveň musel na chemoterapii, ale po celou dobu s ním byla jeho maminka i ostatní sourozenci, kteří mu drží palce, aby se brzy uzdravil. Matka Rhiannon musela na půl roku odejít z práce a tatínek se mezitím musel doma starat o zbytek rodiny. Nejdůležitější je však pro ně to, aby se jejich chlapec uzdravil a byl brzy opět v pořádku.

Z tohoto příběhu by si měli vzít ponaučení všichni rodiče. Je důležité sledovat jakoukoli změnu chování dětí, protože ty, které ještě neumí mluvit, vám nejspíše neřeknou, co je přesně trápí. Mezi nejčastější příznaky leukémie patří několik syndromů: horečka, tvorba modřin, únava, bolest v dolní části břicha, ztráta váhy, neobvyklé krvácení, zvětšení lymfatických uzlin a tělesná slabost. Jakékoliv zdravotní problémy konzultujte raději s lékařem, abyste mohli být klidní a vaše dítě bylo zdravé.

Znáte někoho, kdo měl leukémii? Co tomuto člověku pomáhalo při léčbě?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vzala roli balicího papíru a začala ho lepit na podlahu v pokoji jejího syna. Maminka na mateřské tak ušetřila nejmíň 10 tisíc
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Slavná bramborová dieta, ze které šílí celý svět. Už za 3 dny jsou vidět výsledky, její princip je snadný
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný