Vidíte to také? Matka se stala terčem kritiky poté, co zveřejnila fotku své malé dcerky

Zveřejnila fotku své dcery na sociálních sítích a rázem se stala terčem kritiky. Důvodem byl optický klam, který lidi zmátl.

Holčička ve vlaku kouká z okna i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Matka zveřejnila fotografii své malé dcerky. Užívaly si společně slunečný den a maminka chtěla tyto okamžiky zvěčnit. S fotkou se pochlubila na sociálních sítích a sklidila za to obrovskou vlnu kritiky.

Na první pohled nevinná fotografie

Není žádným překvapením či nevídaným jevem, že se rodiče na sociálních sítích chlubí fotkami svých dětí. Pro každého rodiče jsou totiž jeho děti logicky ty nejkrásnější a sociální sítě často fungují jako jakýsi deníček, kde si uchováváme vzpomínky na důležité okamžiky.

S fotografií svého dítěte se pochlubila i jedna maminka, která zveřejnila fotku své malé dcerky. Krásná holčička s mašlí na hlavě si společně s maminkou užívala slunečného dne, píše web Parenting.

Fotografie vyvolala vlnu kritiky

Maminka rozhodně nečekala, že zveřejněnou fotografií vyvolá obrovskou vlnu kritiky. Je na ní vidět malá holčička stojící na poli suché trávy. Na první pohled to vypadá, že jsou její nohy až nepřirozeně hubené a dlouhé.

Zdánlivě nevinná fotka získala během pouhých dvou dní neskutečné množství sdílení a stovky komentářů od zmatených uživatelů sociální sítě Facebook, informuje web NDTV. Ti se snažili zjistit, proč jsou dívčiny nohy tak strašně hubené.

„Trvalo mi pár minut, než jsem to uviděl,“ napsal jeden z uživatelů pod zveřejněnou fotografii. „Nejdříve mě to vyděsilo, ale pak mi to došlo,“ připsal další. Nicméně fotka vyvolala obrovskou vlnu kritiky. Mnoho uživatelů se na maminku doslova sesypalo, že její dcera je hubená a zanedbaná. Takový ohlas rozhodně nečekala.

Mohl za to pytlík popcornu

Šlo jen o optický klam, o který se postaral nevinný sáček popcornu. Ten holčička držela v ruce. Popcorn splynul se suchou trávou na poli a vyvolal dojem, že je holčička vyhublá a její nožičky jsou příšerně tenké. Nicméně i když byla fotografie nevinná a nebylo na ní absolutně nic špatného, maminka si od uživatelů vysloužila mnoho kritiky a negativních ohlasů.

Dávejte si pozor na to, co sdílíte

V dnešní době sociálních sítí máme tendence sdílet naprosto všechno ze svého života. Zejména rodiče dětí by měli být obezřetní, jaké fotky „postují“ na své sociální sítě, ať už jde o Facebook, Instagram, TikTok nebo třeba Twitter. Fotografie dětí jsou citlivé a bohužel mohou být ošklivě zneužity.

Také vás fotografie malé holčičky zmátla?

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články