Video: Matka požádala porodníky, aby mohla naposledy obejmout své mrtvé miminko. Najednou se ale pohnulo

Když se na porodním sále předčasně narodila dvojčata, bylo hned jasné, že něco není v pořádku. Zatímco jedno z miminek okamžitě začalo plakat, druhé nedýchalo.

Matka s dítětem i Zdroj fotografie: iStock
                   

Manželský pár se neúspěšně snažil o děti, až se nakonec rozhodl pro umělé oplodnění. Byli nepopsatelně šťastní, když se dozvěděli, že se to konečně podařilo a žena je těhotná. Dokonce čeká dvojčata. V tu chvíli by je ani na okamžik nenapadlo, že ještě zažijí peklo. Tím nejhorším zážitkem, který se každému rodiči může v životě stát, totiž je, že o dítě přijde. Jenže tento pár se nehodlal vzdát a dokázal téměř neuvěřitelnou věc. Přivést dítě zpět k životu.

Když se chlapeček narodil, neplakal

Když čekala Kate Oggová s manželem Davidem v ordinaci svého porodníka v australském Brisbane, byli oba velmi nervózní a plní obav. Jejich dvojčata, počatá umělým oplodněním, se měla narodit až za dalších čtrnáct týdnů. Žena ale měla bolestivé kontrakce. V nemocnici, kde byla následně hospitalizována, se podařilo porod zastavit. Jenže po týdnu se situace opakovala a tentokrát už nebyla jiná cesta než na porodní sál. Čekal tam na ni početný tým zdravotníků.

Žena dvojčata porodila předčasně. Jako první se narodil chlapeček, kterému rodiče dali jméno Jamie. Když ho lékaři přivedli na svět, neplakal, zatímco jeho o chvilku mladší sestřička Emily, která se narodila vzápětí, okamžitě vřískala na celé kolo. Tehdy si Kate s Davidem poprvé uvědomili, že s jejich synem je něco špatně. Lékaři se horečně snažili chlapce rozdýchat, ale to se nepodařilo. Vyděšeným rodičům nakonec museli oznámit krutou zprávu, že chlapeček zemřel.

Manželé věřili, že se stal zázrak

Kate si ale svého malého syna chtěla alespoň jednou pochovat, aby se s ním mohla rozloučit. Když jí miminko podali, všimla si, že zalapalo po dechu. Lékaři jí ale řekli, že to je jen reflex mozku, že ve skutečnosti je mrtvý. Nechali rodinu v soukromí truchlit. Kate jemně rozbalila přikrývku a položila si křehké bledé tělíčko Jamieho na svůj teplý hrudník. Chtěla alespoň ještě na okamžik být s ním. Plakala a David oba objímal. Byla to hodně silná a dojemná chvíle. Pak se ale stalo něco neskutečného.

Novorozenec v inkubátoru iZdroj fotografie: Depositphotos

Kate měla pocit, že se miminko pohnulo, a pak si všimla, jak se mu pohybuje hrudník. Byla přesvědčená, že dýchá. „Zvládne to,“ řekla vzrušeně manželovi. Zdravotníci jim ale znovu řekli, že to je jen reflex. Jenže pak chlapeček otevřel oči a zdálo se, že chytil otce za prst. Manželé věřili, že se stal zázrak. Pak šlo všechno ráz na ráz. Lékaři novorozence znovu vyšetřili a zjistili, že začal dýchat a že už i dostává správnou barvu, a tak ho převezli na jednotku intenzivní péče. Jamiemu i Emily se dnes daří dobře a nemají žádné zdravotní následky.

Co říkáte na neuvěřitelný návrat miminka do života?

Zdroj: HowLifeBegan
Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články