Dítě zemřelo poté, co ho jeho matka nakrmila – bylo mu teprve 30 dní. Teď bojuje za spravedlnost

Matka se snažila dopřát svému synovi co možná nejlepší péči, a tak ho krmila mlékem od prémiové značky. Došlo ale k tragédii.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když se novopečená matka dozvěděla, že její syn je zdravý, byl to jeden z nejkrásnějších okamžiků v jejím životě. Žena by pro něj udělala cokoli. Chtěla mu dopřát nejlepší možnou péči a plnohodnotnou výživu. Právě ta se ale novorozenci stala osudnou. Po návratu domů z porodnice žena dítěti dávala výživu, kterou dostávalo i v nemocnici. Ani na vteřinu ji nenapadlo, že se život jejího potomka v tu chvíli počítá už jenom na dny.

Stav novorozeného miminka se zhoršoval

Když čekala miminko, byla Cynthia Salinasová z amerického města San Antonio nervózní. Obávala se, aby vše proběhlo bez komplikací. To se naštěstí stalo a chlapečka, který se jí narodil, pojmenovala Azael. V nemocnici miminko od narození krmili kvalitním sušeným mlékem. Protože žena pro svého novorozence chtěla jen to nejlepší, po propuštění z porodnice koupila stejnou prémiovou značku mléka i domů.

Miminko kojeneckým mlékem krmila jen dva týdny, když začalo trpět zdravotními problémy. Azael měl silný průjem, zvracel a jeho stav se zhoršoval. Vyděšená matka vzala miminko k lékaři. Ten dítě prohlédl, předepsal mu léky a poslal je oba domů. Jenže stav novorozence se nelepšil. Naopak. „Pak se jeho stav zhoršil. Prostě se mu udělalo velmi špatně,“ vzpomíná na hrůzostrašné okamžiky Cynthia. Vzala proto syna a odvezla jej do nemocnice.

Chlapeček zemřel, když mu bylo 30 dní

Doufala, že tam Azaelovi pomohou. Lékaři miminko vyšetřili, ale pro jeho matku neměli dobré zprávy. Nakazilo se bakterií salmonely, která napadla a poškodila mozek. Bylo už příliš pozdě na jeho záchranu. Zdravotníci už nemohli nic dělat. Zdrcená matka plakala. Nechápala, jak se to mohlo stát. Držela v náručí svého syna, který zemřel, když mu bylo pouhých 30 dní. Jako příčina smrti byla v úmrtním listu uvedena salmonelová meningitida.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zlomená žena netušila, kde se Azael mohl nakazit, ale nehodlala se vzdát. Chtěla odpověď na to, proč její syn musel zemřít. Půl roku po ztrátě syna se Cynthia dozvěděla, že jistá firma informovala o stažení určitých šarží svých výrobků z prodeje. Mezi nimi bylo i mléko, jež podávala svému synovi. Stížnosti, že způsobuje u kojenců bakteriální infekce, řešil americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv.

Výrobce sušeného mléka žena zažalovala

Jakmile to Cynthia zjistila, zkontrolovala číslo šarže mléka, kterým Azaela krmila. S hrůzou zjistila, že se shoduje s těmi, které jsou stahovány z prodeje. Najednou jí to došlo. Už věděla, kde se její novorozený syn nakazil. Úřady začaly vyšetřovat čtyři nahlášené případy infekce u dětí. Dvě z nich zemřely. Zatím ale neexistuje dostatek důkazů o spojení salmonely s kojeneckou výživou. Úřad pro kontrolu potravin a léčiv spolu s Centrem pro kontrolu a prevenci nemocí případ stále vyšetřují.

iZdroj fotografie: Pexels

Cynthia je přesvědčená, že smrt jejího syna souvisí s bakterií, která se údajně nachází v sušeném mléce. „Můj syn dostával jen umělé mléko a pak onemocněl. Odvezla jsem ho do nemocnice a z ní se už nevrátil,“ řekla s tím, že když se dozvěděla o stahování mléka z prodeje, cítila se podvedená. Rozhodla se, že firmu bude žalovat. Chce spravedlnost pro své dítě a také si přeje, aby podobnou situací nemusela projít žádná jiná matka.

Co říkáte na tragický osud miminka?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články