Dala své malé dceři hřebíky a donutila ji je každý den zatloukat do dřeva. Tímto podivným způsobem ji naučila slušnému chování

Hned první den jich musela zatlouct 37, pak se počet začal snižovat. Díky tomu se velice rychle odnaučila špatné chování. Zkrátka geniální způsob, jak dítěti něco vysvětlit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Určitě jste se někdy v životě naštvali natolik, že jste chtěli říct mnoho ošklivých slov druhé osobě, nebo jít něco rozbít. Dále už však záleželo pouze na vaší osobnosti. Ať už jste někdy řekli někomu něco ošklivého, nebo jste ze vzteku něco rozbili, možná byste se měli zamyslet nad tím, zda není potřeba pracovat s vlastními emocemi, abyste se je naučili ovládat. Díky tomu totiž zvládnete i náročnější situace s grácií a nebudete ubližovat lidem okolo vás. Blízké si totiž nekoupíte nové jako nějakou věc.

Naučte se ovládat své emoce

Člověk se může velice naštvat při hádce, při činnosti, jež mu nejde, nebo kvůli slovům / činům někoho jiného. Ať už je důvod ke zlosti jakýkoliv, jedná se o přirozenou reakci, kterou reagujete na nepříjemné podněty. Každý člověk se však musí naučit své emoce ovládat, aby neubližoval ostatním a sám sobě. Tato maminka si vymyslela metodu, díky níž naučila svou dceru ovládat emoce. Zezačátku ale holčička vůbec nechápala, proč to po ní její matka chce.

Maminka dala dceři cennou lekci

Tento příběh je o malé dívce, jež už od malička měla velké problémy s ovládáním vlastních emocí. Její matka jí však dala do života cennou lekci, díky které pochopila mnoho věcí. Jednoho dne k ní totiž přišla maminka a řekla jí, že pokaždé, když se naštve, bude muset zatlouct jeden hřebík do dřevěného plotu. Zpočátku se do toho malé holčičce vůbec nechtělo, hlavně nechápala, proč to má dělat.

iZdroj fotografie: Freepik

Holčička musela zatloukat hřebíky

Hned první den, kdy měla za každé naštvání zatloukat hřebíky, jich musela zatlouct celkem 37. Takto velké skóre na malou holčičku je poměrně hodně, ale počet hřebíků, jež musela zatlouct, se každý den začal snižovat. Během několika dalších týdnů se naučila ovládat své emoce natolik, až jednoho dne už nemusela zatlouct ani jeden hřebík. Její matka tedy přišla s dalším návrhem.

Postupné vytahování hřebíků

Jelikož si maminka od malé dívky byla téměř jistá, že její dcera už umí ovládat emoce, přišla s nápadem. Odteď bude její dcera vytahovat hřebíky pokaždé, když se jí podaří zachovat chladnou hlavu a bude jednat s rozumem. Na tuto metodu dcera přistoupila, protože věděla, že nemá smysl se rozčilovat. Postupně dívka za několik dnů vyndala všechny hřebíky z plotu a byla šťastná, jak se naučila ovládat emoce. Její maminka pro ni měla ale ještě jedno moudro.

Poučení o emocích

Když přišla matka se svou dcerou k plotu a viděla, jak po hřebících zbyly velké díry, pochválila svou dceru za to, co všechno se naučila a jakou měla trpělivost, ale zároveň ji upozornila na díry v plotu. K tomu jí řekla, že je moc hezké, co se naučila. Ale stejně jako hřebíky zanechaly díry v plotě, její ošklivá slova zanechávají stejné stopy na lidech. Tyto rány se už nikdy nezahojí a člověk se jimi bude trápit.

iZdroj fotografie: Pixabay

Holčička nakonec cennou lekci pochopila. Její ošklivá slova vůči vlastní mamince nebyla vůbec hezká, a tak poprosila svou maminku o odpuštění. Na to jí její maminka řekla, že jí samozřejmě odpustí, protože ji moc miluje. Je velice ráda za dceřino poučení z chyb, které udělala. Podobně by měli rodiče naučit své děti, aby dokázaly ovládat své emoce a neubližovaly ostatním lidem / dětem.

Jak byste naučili své dítě ovládat emoce?

Zdroj: DailyMail
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti