Matka s malým synem se během pandemie zamkli doma, aby se nenakazili. Po 3 letech byl pohled na jejich dům šokující

Pro tuto ženu bylo období pandemie tak stresující, že se bála vyjít ven na ulici, aby se nenakazila. Zamkla se proto u sebe doma i se svým synem, a to na celé tři roky.

Zámek na vratech i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pandemie byla pro všechny velmi složitou dobou. Mnozí lidé propadali smutku a beznaději, protože se omezení postupně množila a život se stále nevracel do normálu. U některých se v této době dokonce rozvinuly psychické potíže a navždy je to poznamenalo.

Domů nepustila ani manžela

36letá Munmun Majhi z Indie, matka 10letého chlapce, byla příchodem neznámé nemoci zcela vyděšena a paralyzována. Každý den četla články v novinách o tom, jak se nákaza šíří, a den ode dne byla více ve stresu. Její paranoidní obavy z toho, že onemocní, vedly až k tomuto radikálnímu kroku.

Celostátní opatření začala v Indii platit na jaře roku 2020 a úřady začaly urychleně doporučovat všem občanům, aby zůstávali doma a nevycházeli z bytu, pokud to nebude nezbytně nutné. Munmun to vzala tak doslova, že se v bytě se synem doslova uvěznila. Odmítala pustit dovnitř i svého muže, který chodil do práce, odkud by údajně mohl nemoc donést domů.

žena s rouškou iZdroj fotografie: Unsplash

Bez něj by nepřežili

Manžel Sujan tak přespával u příbuzných a známých a s manželkou a synem byl v kontaktu pouze po telefonu. Naštěstí šlo o dobrotivého člověka, protože jim pravidelně nakupoval a potraviny jim nechával přede dveřmi. Stále za ně také platil nájem, a to dokonce i poté, co si musel najít své vlastní bydlení, jelikož situace byla neúprosná.

Nenechala se přesvědčit

Sujan se každý den snažil svou manželku přesvědčit o tom, že její jednání je nesmyslné a přehnané, ale ona si to vůbec nebrala k srdci. Muž byl tak zoufalý, že se rozhodl kontaktovat policii, jelikož měl strach zejména o svého malého syna. Jeho vyprávění se ale policistům zdálo tak bizarní, že se mu zdráhali uvěřit a mysleli si, že jim lže.

Uviděl hroznou věc

Teprve když si jednoho dne volali s Munmun a synem pomocí webkamery, uviděl Sujan strašlivou realitu, ve které oba bydleli. V pokoji za nimi se hromadily prázdné obaly od jídla, odpadky a lahve od nápojů a všude bylo obrovské množství špíny. To už i policisté uznali, že toto rozhodně není v pořádku, a začali přemlouvat ženu, aby vyšla ven alespoň na chvilku.

Museli dovnitř vniknout násilím

Munmun nakonec svolila, a hned jakmile vyšla před dveře, byla odvezena do psychiatrické léčebny. Svého syna však nechala v bytě zamčeného, proto museli policisté použít násilí, aby se dostali dovnitř a chlapce zachránili. Podle policie dítě poslední tři roky nebylo pod širým nebem a nestýkalo se se svými vrstevníky. Trávilo čas jen kreslením po zdech.

Dostali odbornou pomoc

Matka i syn nakonec skončili v péči psychiatra, který dostal za úkol vrátit je do normálního života. Sujan řekl, že když syna po tak dlouhé době uviděl, neudržel slzy. Udělá prý vše pro to, aby jejich rodina fungovala jako dřív, přestože si uvědomuje, že to nebude jednoduché. Je vděčný policii, že mu nakonec pomohla, a doufá, že pandemie se už nikdy nevrátí.

Jak jste tuto nelehkou dobu prožívali vy?

Zdroj: Metro
Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články