Ze svých dětí chce matka vychovat milionáře. Platí jim za domácí práce a učí je finanční gramotnosti

Aby si děti lépe osvojily základy hospodaření s penězi, rodiče jim dávají na výběr, jak s výdělkem mohou naložit. Buď ho utratí, nebo ho bezpečně celkem výnosně zhodnotí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Většina lidí sní o tom, že se dopracují k pořádnému balíku peněz a budou si moct dovolit pořídit krásný dům, luxusní automobil, jachtu nebo třeba soukromé letadlo. Šestatřicetiletá dvojnásobná matka tvrdě pracovala a vydělala si milionové jmění. Svým dětem ale nechce všechno servírovat na stříbrném podnosu. Věří, že půjdou v jejích šlépějích a díky vlastnímu přičinění se z nich stanou milionáři ještě před tím, než dovrší třicítku.

Matka chce, aby děti měly finanční svobodu

Milionářka Jessica Craneová, která žije s rodinou ve Velké Británii, neměla od dětství umetenou cestičku. O všechno, co nyní má, se musela sama zasloužit. Ve 12 letech přesvědčila místní kadeřnický salon, aby ji přijal jako učednici. Práce ji okouzlila a v šestnácti letech odešla ze školy, aby se jí mohla věnovat naplno, píše web SunnyStorm. O dva roky později byla povýšená na manažerku salonu. Později založila koučovací firmu a realitní společnost, které generují obrovské zisky.

Mladá maminka naučila své děti, aby dělaly domácí práce bez nucení a otrávených obličejů

Přestože majetek, který nashromáždila, jednou zdědí její děti, Jessica chce, aby si uměly peníze vydělávat samy. „Když jsem vyrůstala v drsné čtvrti Ward End v Birminghamu, viděla jsem na vlastní oči, jak muži zneužívají ženy nejen fyzicky a emocionálně, ale i finančně. Chci, aby moje děti měly svobodu dělat to, co chtějí, a měly finanční svobodu,“ cituje ambiciózní matku devítileté Harley a osmiletého Huntera server TheSun.

Učí děti hospodařit a znát hodnotu peněz

Snaží se proto učit ratolesti hospodařit s financemi a znát jejich hodnotu. Zapojuje je do prací v domácnosti, za které dostávají zaplaceno. Co udělají s výdělkem, je na nich. „Platím jim za domácí práce a pak jim dávám na výběr, zda peníze utratí, nebo je vloží do Banky mámy a táty, která je úročena 10 procenty,“ vysvětluje Jessica, jak dětem vštěpuje finanční gramotnost. Jejím cílem je, aby potomci byli rozhodní, ctižádostiví a měli úctu k tvrdé práci.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jordan Crane (@jordancrane86)

Děti sice musejí dodržovat přísná pravidla, ale podle jejich matky je to jen malý zlomek jejich životů. Rodiče je totiž nechtějí okrádat o dětství a zábavu, jakou si užívají jejich vrstevníci. Zatímco Harley má ráda holčičí věci, Hunter každou volnou chvíli věnuje hraní fotbalu. Jessica věří, že díky usilovné práci z nich budou do třiceti milionáři. „Nechci, aby sundali nohu z plynu a čekali, až jim do klína spadne dědictví,“ řekla rázně webu Parenting.

Co říkáte na to, jak matka učí děti znát hodnotu peněz?

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články