Zdánlivě obyčejná fotka šťastné rodiny. Co se ale skrývá pod stolem, je připomínkou tragických událostí

Tato rodina už nikdy nebude jako dřív. Ačkoliv hrůzné události díky hrdinskému činu matky přežili všichni její členové, vzpomínky nikdy nesmažou.

i Zdroj fotografie: S vědomím Stephanie Decker
                   

Stephanii Deckerové bylo pouhých sedmatřicet let, když došlo k vážné nehodě. Ta ji donutila k rozhodnutí, zda bude chránit sebe, nebo své děti. I když má dnes šťastnou rodinu, jedna věc jí tragédii stále připomíná. Na fotografiích vypadají jako obyčejná veselá rodinka. Málokdo však ví, jaké obrovské drama si její členové prožili a co musela matka dvou dětí udělat pro jejich záchranu. Žena přišla o nohy, místo nich má dvě protézy. Pokaždé, když se podívá na mechanická zařízení, vzpomene si na tragédii, která se stala před několika lety.

Sirény varovaly před tornádem

Ve svých sedmatřiceti letech učinila nejdůležitější rozhodnutí v životě. V březnu v roce 2012 se vrátila domů z procházky se svými dětmi Dominikem a Reesem. Náhle se rozezněly sirény alarmu varujícího před tornádem. V té době ještě nikdo netušil, že nepůjde o obvyklý silný vítr, který je pro tuto oblast Spojených států amerických typický. Stephanie schovala své děti do sklepa. Začala panikařit až ve chvíli, když si všimla, že kolem jejich domu proletěla trampolína ze sousedova dvora. Situace se celkově ukázala být mnohem dramatičtější, než se očekávalo.

Najednou se celý dům začal otřásat v základech. Žena bez dlouhého přemýšlení přehodila přes děti tlustou deku, a navíc je kryla vlastním tělem. To je mělo co nejvíce ochránit před částmi domu, které na ně brzy začaly padat. Tornádo dosahovalo rychlosti až 280 kilometrů za hodinu, což znamená, že pro něj nebyl velkým problémem ani pevný dům. V jednu chvíli si žena všimla, že se jeden z ocelových nosníků, které držely strop, začal pohybovat. Měla na výběr dvě věci, buď chránit sebe, nebo se postarat o to, aby její děti byly v pořádku.

Osm zlomených žeber

Volba byla jasná, pokračovala v ochraně svých dětí. Obrovský ocelový nosník se zřítil přímo na její nohy. Není potřeba dodávat, že je rozdrtil. Tornádo však zuřilo dál a dům byl kvůli poškozené konstrukci stále méně stabilní. Na ženu začaly dopadat i další části domu. Už se však nemohla hýbat. Chtěla jen za každou cenu ochránit své děti. Náhle se začala hroutit klenba domu. Stephanie se rozhodla, že musí své děti zakrýt ještě víc. Aby to mohla udělat, musela se ohnout do velmi specifické polohy, což mělo za následek osm zlomených žeber.

iZdroj fotografie: Piqsels

Jedno z nich jí propíchlo plíci. Brzy poté se vítr utišil a matku v bezvědomí našli zdravotníci. Dnes je Stephanie Deckerová šťastnou matkou dvou zdravých dětí. Protézy jsou sice připomínkou této bolestivé katastrofy, ale zároveň svědčí o její neuvěřitelné oddanosti. Cestuje po celé zemi, aby vyprávěla svůj příběh, a stala se také řečnicí, která dokáže motivovat ostatní. Vede nadaci pomáhající dětem, jež přišly o končetiny v důsledku globálních katastrof.

Jak byste se zachovali na místě Stephanie?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund