Matka 2 dětí prohrála svůj boj s rakovinou. Nedávno přitom vzkazovala lidem, že věří v lepší zítřky

Když lékaři sedmatřicetileté Australance sdělili, že má v těle přes 30 nádorů, dávali jí jen čtyři měsíce života. Žila ještě dva roky a dva týdny před smrtí napsala poslední dojemný vzkaz.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Poprvé onemocněla rakovinou prsu, když jí bylo 25 let. Podstoupila drastickou léčbu i mastektomii a zdálo se, že nad zákeřnou nemocí vyhrála. Jenže se po letech vrátila a udeřila větší silou. Prognózy byly až mrazivě děsivé a kruté. Mamince dvou dětí lékaři dávali jen čtyři měsíce života. Statečná Emma Gorricková z australského Sydney se ale nevzdala. Rakovině vzdorovala celé dva roky. Pár dní předtím, než 10. října skonala, napsala na sociálních sítích srdceryvný vzkaz. Podobně jako umírající mladík, o kterém Dámský Deník nedávno psal.

Poprvé zákeřnou nemoc překonala

Diagnózu rakovina prsu si Emma poprvé vyslechla v roce 2011, když jí bylo 25 let. Absolvovala tehdy radioterapii, chemoterapii a dvojitou mastektomii. Šlo o velmi vysilující a náročnou léčbu, která se podepsala na celkovém stavu organismu. U ženy se objevila předčasná menopauza. Podle lékařů byla jen jedna cesta, jak mít v budoucnu děti, a to nechat si zmrazit vajíčka. Jako zázrakem se ale Emmě a jejímu manželovi Daveovi podařilo počít dítě přirozeně.

V té době se zdálo, že rakovina je minulostí. Manželé byli šťastní, obzvlášť když se jim po několika letech narodilo druhé dítě. Jenže rodinná idylka se později začala pomalu hroutit jako domeček z karet, protože nemoc udeřila znovu. Přitom Emma nepociťovala žádné zdravotní problémy. Začaly ji jen pobolívat nohy a tak se objednala k lékaři. Vyšetření odhalilo, že má metastazující rakovinu prsu, což je nevyléčitelné onemocnění, kdy se rakovinné buňky rozšířily do dalších částí těla.

Podle lékařů ženě zbývaly jen 4 měsíce

Lékaři našli v jejích játrech nádor o velikosti tenisového míčku a dalších 32 útvarů bylo v kostech. Zoufalá žena vyzkoušela různé formy léčby a tvrdila, že díky alternativní medicíně se asi dvaceti nádorů zbavila. Většinu dní jsem neuvěřitelně pozitivní, ale některé dny mohou být nesmírně těžké. Je emočně vyčerpávající mít myšlenky typu: Přežiju to a budu trávit více času s manželem a dětmi.“ řekla Emma australské televizi 7News.  

✨ MY WORLD ✨ I didn’t know which ones to show so o had to show most haha … with this photo I wanted natural, natural…

Zveřejnil(a) Em Gorrick dne Čtvrtek 3. srpna 2023

Nakonec si ale musela vyslechnout krutou zprávu. Lékaři jí sdělili, že má rakovinu ve čtvrtém stadiu, která má nejhorší možnou prognózu. Emmě zbývaly jen čtyři měsíce života. Jenže ona našla sílu bojovat, kterou jí dodával milující manžel a dvě malé děti. Léčba ale byla velmi drahá. Emma kvůli nemoci musela zavřít svůj kadeřnický salon a její partner pracoval jako stavbyvedoucí 60 hodin týdně. Přátelé rodiny založili internetovou sbírku, v níž se podle britského serveru DailyMail vybraly v přepočtu téměř dva miliony korun.

Pořád brečím, stýská se mi po životě

Nepříznivé lékařské prognózy se sice nenaplnily, ale zdravotní stav Emmy se postupně zhoršoval. Trpěla chronickými bolestmi, měla závratě, neustálou nevolnost, zvracela a omdlévala. „Je to už více než dva roky, co mi lékaři řekli, že mi zbývají čtyři měsíce života. Bolí mě to, ale uvědomila jsem si, že teď už opravdu potřebuji pomoc,“ napsala Emma letos na jaře na sbírkové stránce GoFundMe, kde žádala o podporu. Současně uvedla, že manželé na léčbu už vydali v přepočtu přes osm milionů korun.

Síly Emmě rychle ubývaly, ale nehodlala se vzdát. „Dave si nikdy neodpočine od pečování o mě a děti se teď opravdu začínají trochu škádlit, aby získaly větší pozornost… Poslední dobou pořád brečím a brečím, stýská se mi po životě, snažím se dostat z té depresivní díry, do které jsem spadla, ale to se poddá. Jsme úžasný tým a dokážeme se z toho všeho dostat. Teď už chodím jen k jednomu lékaři, abych se co nejvíce šetřila,“ napsala 29. září Emma na sociálních sítích.

rakovina iZdroj fotografie: Depositphotos

Manžel doufá, že příběh inspiruje ostatní

Byl to poslední příspěvek. Za necelé dva týdny Emma zemřela. Až do samého konce byla obklopena svými blízkými. „Naše krásná Em zemřela pokojně 10. října v 5:45 ráno,“ oznámil Dave, který svou manželku až do poslední chvíle držel za ruku, na sociálních sítích. „Její nekonečná síla a pozitivita nás všechny inspirovala k tomu, abychom byli lepšími lidmi a dělali lepší věci. Ukázala nám, že i v těžkých časech můžete být silní a stále kráčet vpřed,“ cituje zdrceného manžela britský DailyMail.

Co říkáte na příběh statečné matky dvou dětí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články