Matka se synem zachránili 111 toulavých psů před utracením a našli jim nové domovy

Matka a syn našli své životní poslání, a to zachraňovat opuštěné a toulavé psy před jistou smrtí. Jejich počínání si zaslouží obdiv.

i Zdroj fotografie: Pxhere
                   

Život našich zvířecích přátel bývá někdy mnohem těžší, než si vůbec dokážeme představit. Spousta psů je opuštěných, toulavých, nebo ještě hůř skončí v rukou nesprávného člověka. Přestože se někteří lidé snaží těmto zvířatům pomáhat, ne vždy je snadné najít těmto tulákům novou milující rodinu. Existuje mnoho organizací, které se ze všech sil snaží zachránit co nejvíce psích životů, a dva jednotlivci zasluhující velké uznání jsou Jennifer McCann a její syn Roman.

Záchrana Luny

Tito dva skvělí lidé totiž založili organizaci, která se zabývá ochranou toulavých psů s názvem „Project Freedom Ride“ neboli „PFR“. Nápad na vznik této společnosti vznikl v roce 2015, kdy společně adoptovali psa, který měl být utracen. Poté, co matka se synem zachránili tohoto prvního psa jménem Luna, zjistili, že toho mohou udělat ještě mnohem víc.

Jak žena řekla, teprve s fenkou se cítí jako úplná rodina. Ta jim svou vděčnost dává denně najevo svou věrností a neustálým mazlením. Přestože ze začátku byla velice plachá a bojácná, nyní je z ní přítulná a učenlivá fenečka. Jen měla tu smůlu, že její první majitelé byli zlí lidé, kteří se o ni nestarali a pravděpodobně ji i týrali. Nakonec ji nechali samotnou u silnice a odjeli pryč. Na to vše snad Luna již zapomněla a užívá si život s touto milující rodinou. S Romanem je jako jedno tělo a jedna duše. Jsou to nerozluční kamarádi.

Projekt na záchranu životů

Jennifer ale nemohla přestat myslet na to, že i když pomohli Luně, všichni ostatní psi, kteří zůstali v útulku, budou brzy trpět a bude je čekat stejný osud, který měl postihnout i ji. A tak žena společně se svým synem vymysleli projekt, který postupně realizovali. V roce 2016 tak mohla organizace PFR zahájit svou první záchrannou operaci, při které bylo v Texasu zachráněno 31 psů. Postupem času se jejich činnost rozvíjela a nyní existuje už 111 zvířat, kterým tato skvělá dvojice dokázala pomoci.

Enjoying the Project Freedom Ride’s „All About Dogs“ Event. Come see us for some fun swag! Shout out to Mount Baker Mortgage Company LLC NMLS!!

Zveřejnil(a) Project Freedom Ride dne Neděle 12. června 2022

Každý zachráněný psí život je nabíjel novou energií, a jejich konání tím zesilovalo. Jennifer a Roman neustále sdílejí na sociálních sítích obrázky pejsků, kteří měli to štěstí, že narazili zrovna na tyto dva úžasné lidi. Doufají, že se tak bude ozývat stále více lidí, kteří by chtěli tyto mazlíčky adoptovat a dát jim tak lepší život, než měli doposud. Již teď existuje mnoho rodin, které díky PFR našly nové psí společníky do nepohody. Nebýt této dvojice, bohužel by tyto tvorečky nečekalo nic jiného než děsivý rozsudek smrti. Jejich práce je obdivuhodná a krásná.

Co říkáte na počínání této dvojice?

Zdroj: PFR
Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články