Vzácný případ dívky, která se narodila s „maskou“ přes celý obličej, má šťastné rozuzlení. Ve 2 letech se dočkala zkrášlující operace

Holčička se narodila s velkým černým mateřským znaménkem, které jí pokrývalo celý obličej. Konečně mohla podstoupit operaci.

i Zdroj fotografie: S vědomím Luna Tavares-Fenner
                   

Dívka jménem Luna Tavares-Fenner se narodila s velkým znaménkem, které vedlo přes celý její obličej. Lékaři nechtěli operovat malé miminko, a tak počkali, než budou holčičce dva roky. Poté museli zjistit, jestli by pro ni operace obličeje nebyla nebezpečná. Jakmile veškerá rizika vyloučili, mohli toto znaménko Luně odstranit. Holčička si nyní připadá jako opravdová princezna.

Léčili ji v Rusku

Luna Tavares-Fenner z Floridy měla obrovské znaménko, které jí zakrývalo celý nos a oční víčka. Od malička jezdila se svojí matkou do Ruska na léčení. Dostávala totiž fotodynamickou terapii, tedy léčbu, jež není v USA dostupná. Luna se s tímto znaménkem již narodila, říká se tomu melanocytární név, což je kožní onemocnění způsobující velmi tmavé skvrny. Ty se obvykle nachází právě na obličeji.

Léčba, kterou Luna podstupovala, funguje následovně – lékaři pacientovi píchnou nejmenovaný lék, který se v mateřském znaménku nahromadí a způsobí odumírání kůže. Pod znaménkem se poté tvoří kůže nová. Luna má za sebou 6 operací a během této doby její znaménko téměř zmizelo. Nyní už do Ruska pojede naposledy, jen na kosmetické ošetření. Sama o sobě teď říká, že vypadá jako princezna.

Lékař je s výsledkem spokojený

To, co bylo potřeba udělat, je nyní úplně hotové. Avšak to neznamená, že doktoři už léčbu úplně ukončili. Luna si totiž musí od těchto zákroků odpočinout, aby nabrala síly na nové. Poté ještě lékaři provedou estetické operace. Doktoři jsou s výsledky velice spokojení. Děti se většinou personálu nemocnic bojí, ale Luna nosí do ordinace panenky a chce, aby lékaři ošetřili obličej také jim.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený ♥️ Luna ♥️ Mãe no Controle 👀 (@luna.love.hope)

Matka dívky je šťastná za to, že odstranění tohoto znaménka nezahrnuje žádnou agresivní chirurgii. Luna takto necítí žádnou bolest a už pár hodin po operaci tančí. V USA totiž znaménka operují tak, že děti potom musí ještě několik dní ležet v nemocnici a mají bolesti. Toho chtěla Lunu ušetřit a díky lékařům z Ruska se jí to podařilo. Tuto techniku lze dokonce použít i u pacientů s rakovinou.

Co byste dělali, kdyby se vám narodilo dítě s takovým znaménkem?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články