„Jiné ženy by o takového manžela bojovaly, ale já od něj utekla.“ Anna (44) popisuje úskalí vztahu, o jakém ostatní sní

Když manžel navrhl, aby se po mateřské dovolené nevracela zpátky do práce, souhlasila. Život ve zlaté kleci byl sice pohodlný, ale časem jí začal lézt na nervy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jako domeček z karet se může sesypat i nejideálnější manželství, o kterém každý sní. Stačí, když si partneři přestanou naslouchat. Své o tom ví čtenářka DámskéhoDeníku čtyřiačtyřicetiletá Anna S. z Děčína. Její původní nadšení z toho, že má báječného muže, postupně začalo vyprchávat. „Už nechci žít ve zlaté kleci. Jiné ženy by o manžela, jako je ten můj, bojovaly, ale já od něj utekla,“ napsala nám do redakce.

Po mateřské se do práce už nevrátila

Když paní Anna potkala svého budoucího manžela Jakuba, měla pocit, jako by vyhrála v loterii. „Myslela jsem si, že je dokonalý. Byl pohledný, inteligentní, starostlivý. Měl dobrou práci, krásný dům. Zahrnoval mě dárky, bral mě na výlety a zdálo se, že udělá cokoli, abych byla šťastná,“ uvedla čtenářka s tím, že se do něj rychle zamilovala. Když ji po několika měsících požádal o ruku, nadšeně souhlasila.

smutná žena

„Měla jsem pocit, že mě manžel po celou dobu vztahu dusí.“ Až po rozvodu zjistila, že se spletla

Společně začali žít v jeho rozlehlém luxusním domě. Oba měli své přátele, koníčky i kariéru. „Půl roku po svatbě jsem otěhotněla a pak se nám narodila dcera. Oba jsme byli štěstím bez sebe. Když mi Jakub řekl, že ho povýšili a opravdu hodně vydělává, takže se nemusím do práce vracet, souhlasila jsem. Bylo to pro mě docela pohodlné řešení,“ přiznává paní Anna. Po pěti letech přivítali manželé na svět dalšího potomka.

Potřebovala ze zlaté klece ven

Paní Anna se starala o domácnost, děti a manžela. Stereotyp se jí ale začal zajídat. „Frustrovalo mě, že nemám žádného koníčka, že se nevídám s kamarádkami. Když jsem manželovi řekla, že budu chodit na pilates, rychle mi to rozmluvil. Prý je moje postava perfektní, a když chci pohyb, mám si hrát s dětmi. Co by prý on dal za to, kdyby si to se mnou mohl vyměnit. Ale já chtěla prostě vypadnout z domu,“ vypráví paní Anna. Všechny její pokusy pokaždé ztroskotaly.

iZdroj fotografie: Pexels

Manžel jí nenaslouchal. Nevěděla, co má dělat. „Měla jsem pohodlný život. Ale nikdy jsem nechtěla být žena v domácnosti. Nemohla jsem za matkou, za kamarádkou, do posilovny, do práce, nikam. Byla jsem zavřená ve zlaté kleci a nemohla jsem ven,“ svěřila se čtenářka. Když zjistila, že je potřetí těhotná, odešla. „Už jsem to nevydržela. Potřebuji svobodu a začít žít. Jiné ženy by Jakuba chtěly, ale já už ne,“ dodala čtenářka s tím, že požádala o rozvod.

Co si myslíte o důvodu rozpadu manželství?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články