Kamarádi jim říkali, že spolu nevydrží. Manželé nyní slaví 81. výročí a pyšní se nejdelším manželským svazkem vůbec

Britský manželský pár slaví neuvěřitelné 81. výročí svatby. K tomuto jubileu manželům gratulovala i královna Alžběta.

i Zdroj fotografie: S vědomím Ron and Joyce Bond
                   

Když jde o srdeční záležitosti, nevyplatí se někdy poslechnout přátele. Ti totiž předpovídali, že manželství britského páru dlouho nevydrží. A mýlili se. Ron a Joyce Bondovi, kterým je 102 a 100 let, oslavili neuvěřitelných 81. let společného života. Zažili 15 různých premiérů, kteří se ve Spojeném království ujali moci. Nyní žijí ve státě  Bucks a jsou nejdéle žijícím britským manželským párem. Tajemstvím dlouhotrvajícího manželství je podle nich umět dávat a brát.

Život je těžký, ale společně ho zvládneme

Byla to láska na první pohled a v roce 1941 se na matričním úřadě v Newportu Pagnellu vzali. Pamatují si, že hustě sněžilo. V té době bylo Ronovi, který bojoval ve druhé světové válce, 21 let a Joyce 19 let. „Stály tam fronty párů, protože všichni z Ronovy sekce byli posláni do zahraničí, aby pomáhali ve válečném úsilí,“ vzpomíná Joyce na svatební den.

Jejich přátelé zpočátku nebyli z tohoto manželství nadšeni. Varovali Roma s Joyce, že jejich vztah nebude mít dlouhého trvání. Ron po válce pracoval pro místní autodílnu a Joyce ve společnosti Woolworths. Mají spolu dvě děti – dceru Eileen a syna Billa. V současnosti jsou už několikanásobnými praprarodiči. „Život je někdy těžký, ale my ho společně zvládneme. Staráme se také jeden o druhého,“ láskyplně říká Ron.

Blahopřála jim i královna Alžběta

Své 81. výročí oslavili v domově pro seniory ExtraCare’s Shenley Wood Retirement Village, kde sdílejí společný byt. „Nikdy jsme nečekali, že vydržíme 81 let v manželství. Víme, že máme velké štěstí. Je to skvělý pocit. V našem vztahu není nikdo šéfem, oba dáváme a bereme,“ uvedla Joyce. Oslava byla skromnější, manželé si dali čaj se smetanou a poslechli si v rádiu oblíbeného Kena Bruce, jehož skladbu jim nechal syn zahrát.

K loňskému kulatému výročí jim v dopise blahopřála královna Alžběta. „Jak úžasné je dozvědět se o vašem osmdesátém výročí svatby. Doufám, že si tuto nádhernou příležitost užijete,“ napsala britská panovnice. Moji rodiče jsou skutečně inspirujícím párem nejen pro mě a mého bratra, ale i pro jejich vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata. Stačí s nimi strávit nějaký čas, abyste věděli, že se mají rádi a starají se jeden o druhého i po 81 letech manželství,“ dodává dcera Eileen.

Co si myslíte o lásce na celý život?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nalijte Coca-Colu do záchodu a už to nebudete chtít dělat jinak. Díky svému složení dokáže v domácnosti zázraky
Události247.cz
Události247.cz
Babiš jako prezident? Přinášíme výčet výhod a nevýhod, kdyby byl hlavou státu
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Proč se objevuje migréna a 3 přírodní léky, které s úpornou bolestí hlavy jednou provždy skoncují
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co kdybychom se naučili ovládat počasí – mohla by to být naše budoucnost?