„Můj manžel mi odmítal pomáhat s úklidem a výchovou dětí, tak jsem mu jednu noc dala lekci,“ píše Šárka (35)

Místo toho, aby se manžel zapojil, svou ženu ještě kritizoval. Nelíbilo se mu, že doma není uklizeno podle jeho představ ani že k večeři dostává mražené polotovary.

Zoufalá student si zakrývá uši i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Jakmile chybí v manželství upřímnost, ohleduplnost a respekt, je to začátek konce. Vyprávět by o tom mohla pětatřicetiletá matka tří dětí Šárka K. z Karlových Varů. Do výchovy malých ratolestí nebo do péče o domácnost se její manžel nehodlá zapojovat. „Naopak mě ještě kritizuje, že to dělám špatně, a stěžuje si, že je všude nepořádek. Už jsem to nemohla vydržet,“ napsala nám do redakce DámskéhoDeníku.

Na chod domácnosti a výchovu dětí byla sama

Když se manželé brali, byli zamilovaní a přes růžové brýle neviděli, jaké chyby ten druhý může mít. Rok po svatbě se jim narodil chlapeček a za další dva pak dvojčata. Užívali jsme si jako bezdětný pár spoustu zábavy. Sportovali jsme, chodili na koncerty, cestovali. Po narození malého to všechno skončilo, což bylo trochu frustrující,“ přiznává paní Šárka. Péči o syna i domácnost tehdy hravě zvládala.

Všechno se změnilo, když se páru narodily dvě malé holčičky. „Překvapilo nás, že budeme mít dvojčata, ale těšili jsme se. Neuvědomovala jsem si, jaký zápřah to bude. Starat se o tři malé děti, manžela a domácnost je opravdu neuvěřitelná dřina. Zvládám to jakž takž,“ popisuje paní Šárka s tím, že manžel jí nijak nepomáhá. Tráví hodně času v práci, a když přijde domů, chce se najíst, odpočívat a bavit se s přáteli.

Rozhodla se, že se manželovi pomstí

Podle čtenářky manžel nevidí, jak náročná její práce doma je, a myslí si, že se jen poflakuje. „Uvítala bych, kdyby si to vyzkoušel. Pořád mě jen kritizuje za to, že je doma bordel nebo že mu dávám k večeři mražené polotovary. Nemá představu, jak náročné to je,“ stěžuje si čtenářka s tím, že když jí to manžel vytýkal naposledy, vedlo to k ostré hádce. „Ze svého názoru ale neustoupil a o tom, že by mi pomohl, nemohla být řeč,“ podotkla paní Šárka.

Žena se dohaduje s mužem iZdroj fotografie: Freepik

Nakonec se naštvala tak moc, že se rozhodla přitvrdit a udělit manželovi lekci. „Když usnul, nechala jsem mu vzkaz, že jdu ven s kamarádkami. Jakmile ho našel, zběsile mi dokola volal, ale já jsem telefon nevzala. Když jsem přišla druhý den domů, byt vypadal jako po výbuchu. Naštvaný manžel beze slova odjel k tchyni,“ uvedla paní Šárka. Po několika hodinách se vrátil a promluvili si. „Konečně jsem měla pocit, že si navzájem nasloucháme a respektujeme se,“ uzavřela svůj příběh.

Jak byste se zachovali v podobné situaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články