Řekla manželovi, aby svou matku umístil do domu s pečovatelskou službou. Zničilo jim to manželství

Když dostala tchyně před dvěma lety mrtvici, žena netušila, kolik utrpení jí to přinese. S manželem se neshodli na následné péči.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Málokdo si uvědomuje skutečnost, že i rodiče stárnou a jednou nastane čas, kdy se o sebe nebudou schopni postarat. Dále samozřejmě záleží na rodinných vztazích, nicméně v devadesáti procentech případů je péče o ně přenechána jejich dětem. Potomci však v tuto dobu mají již své děti, možná svá vnoučata, ale hlavně své životní partnery, kteří mohou mít na věc jiný názor.

Ošetřovatelka nestačí

To je také příběh Ireny, které neshoda v přístupu k manželově senilní matce přinesla spoustu problémů v jejich dlouholetém manželství. Vše začalo před dvěma lety, kdy její tchyně prodělala mrtvici. Ta měla za následek upoutání důchodkyně na lůžko. S postupem času se však tchynin stav zlepšil a dnes je schopná se částečně pohybovat s chodítkem a lehkou cizí pomocí.

Potravu přijímá pouze v kašovitém stavu a používá pleny pro dospělé. Irenina tchyně zatím bydlí sama ve svém domě, kde žila se svým manželem. Vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu tam za ní dochází ošetřovatelka. To však dlouhodobě nestačí. Proto za ní i několikrát denně jezdí Irenin manžel, aby se o svou matku postaral, nakrmil ji a uložil na lůžko.

Pomoc manželky

Irena navrhla manželovi možnost umístění jeho matky do domu s pečovatelskou službou. Zmínila výhody nepřetržité a odborné péče vyškolených pracovníků. Manžel však tuto možnost odmítl s tím, že je jediný syn své matky, a proto by se o ni měl náležitě postarat. Po Ireně žádá to samé. Vyjádřil se, že mu přijde přirozené, aby mu manželka pomohla s péčí o jeho část rodiny.

Důchodce na lůžku iZdroj fotografie: Depositphotos

To však Irena odmítá. Jejich vztah kvůli tomu velmi ochladl. Oba jsou již v důchodovém věku. Před několika lety si dokonce pořídili chatu v příjemné horské oblasti. Na tu teď může jezdit jen Irena, protože její manžel musí být k dispozici jinde. A to neustále. Vždy po manželčině návratu panuje v jejich domácnosti několik dní dusné ticho a nepříjemná atmosféra, která svědčí o vzteku a výčitkách.

Jaký je váš pohled na tuto situaci?

Zdroj: KobietaXL
Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů