Maminka s rakovinou sepsala seznam přání, které chce stihnout do své smrti. Touží vidět svého syna napsat jeho 1. slovo

Mladá žena trpící nevyléčitelnou rakovinou se rozhodla prožít zbytek života naplno. Sepsala si proto seznam věcí, které by do smrti chtěla stihnout.

Onkogenní pacientka i Zdroj fotografie: iStock
                   

Danni Day zaskočila rakovina v naprosto nečekanou chvíli. Když se jí přes všechny komplikace povedlo otěhotnět, přišla ještě větší rána. Její rakovina je v posledním stádiu. V tu chvíli věděla, že chce prožít své zbylé dny naplno, a to ji přimělo sepsat si seznam věcí, které by si ještě jednou přála zažít. Jde o opravdu dojemná přání.

Myslela si, že nikdy nebude mít dítě

Danni Day lékaři již v roce 2017 diagnostikovali rakovinu prsu. Bylo jí zrovna okolo třiceti a cítila se plná sil, proto ji velmi mrzelo, když jí doktor řekl, že nikdy nebude moci mít vlastní děti. S touto myšlenkou se ale nehodlala smířit a nadále se s partnerem snažili o miminko. Její vymodlený syn Bodhi nakonec přišel na svět až o několik let později.

Idylku znovu narušila rakovina

Mladá maminka si s přítelem Craigem užívali času s vysněným potomkem naplno, když v tu ránu přišla hrozná zpráva. Rakovina se rozšířila do jater a plic a lékaři na toto stádium již nestačili. Věděli, že Dannin nádor je tak velký, že už žádná léčba nezabere, a sdělili ženě, že má pár posledních měsíců života.

Rodinu to zdrtilo

Zdrcená Danni sama prohlásila: „Byli jsme s rodinou všichni zděšení, když jsme zjistili, že se moje rakovina vrátila v tak ohromném rozsahu. Byla jsem tak blízko tomu, abych po pěti letech léčby dosáhla uzdravení, a pak přišla tak špatná rána. Navíc nyní musím myslet i na svého chlapečka. Je to nesmírně těžké období.“

palma u moře iZdroj fotografie: Depositphotos

Začala si sepisovat přání

Danni si jednoho dne uvědomila, že by zbytek svého života ráda prožila naprosto naplno. Sedla si proto k psacímu stolu a sepsala si všechny věci, které chtěla v životě zažít. „Chci vidět Bodhiho napsat první slovo, chtěla bych vyrazit na rodinnou dovolenou někam k moři a chtěla bych ještě jednou s kamarádkami zajít na společnou snídani do naší oblíbené kavárny,“ napsala mezi prvními body.

Na seznamu dále stálo například rodinné focení, návštěva přírodovědného muzea, noc v domě na stromě nebo výlet do Chorvatska. Danni nyní pracuje na splnění všech bodů svého seznamu a nadále pokračuje v intenzivní léčbě. Má obrovské štěstí na rodinu a přátele, kteří jsou jí oporou, a sama přiznává, že bez nich a bez jejího syna by vše bylo mnohem těžší.

Jaká přání byste si napsali na svůj seznam?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články