Štěně už bylo na pokraji svých sil, když ho našel jeho strážný anděl. Uzdravila ho láska a péče

Zvíře bylo na kost vyhublé, nemělo ani sílu stát na nohách. Jen leželo a čekalo na smrt. Přestože se nakonec dostalo do bezpečí, nikdo si netroufal odhadnout, zda přežije.

Toulavý pes spír i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bezohlední lidé by si neměli pořizovat domácího mazlíčka, který potřebuje jejich péči, lásku i disciplínu. Ve skutečnosti se to ale stává celkem často. A když takového páníčka jeho roztomilá hračka omrzí, prostě se jí bez výčitek zbaví. Každoročně tak narůstají počty toulavých psů a koček, jejichž osudy bývají velmi kruté. Spousta zoufalých zvířat přežije drsné podmínky, které skýtá život na ulici, jen čirou náhodou.

Pejsek byl jen kost a kůže, nemohl ani vstát

Děsivým příkladem je malý pejsek, kterého podle webu TheEpochTimes objevili lidé z útulku pro týraná a opuštěná zvířata, jak bezvládně leží v jedné z ulic argentinského Buenos Aires. Když na něj ochránci narazili, hrnuly se jim slzy do očí. Na kost vyhublé zvíře bylo v tak otřesném stavu, že nemohlo ani stát. Nezmohlo se vůbec na nic. Bylo na první pohled zřejmé, že neuvěřitelně trpí. Podle všeho mu v tu chvíli zbývaly jen hodiny života.

Pes jen o vlásek unikl smrti. Kvůli zacházení majitelů se z něj stala chodící kostra

Naštěstí se ale dostalo do rukou zkušených záchranářů, kteří dobře věděli, co dělat. Okamžitě ho naložili do auta a odvezli k veterináři. Pejsek, kterého pojmenovali Herkules, byl v žalostném stavu. Neměl sílu udržet se na nohách a jen polehával. Celé jeho hubené tělo pokrýval namísto srsti svrab. Kdyby záchrana nedorazila včas, byl by jeho osud zpečetěn. Přestože už byl v nejlepších rukách, veterináři si nebyli jistí, zda přežije.

I když byl v bezpečí, nebylo vyhráno

Následujících 48 hodin bylo kritických. Chlupáč potřeboval intenzivní nonstop péči, a tak si ho záchranářka Pia vzala domů. Zpočátku odmítal jíst. „Byl apatický. Zhubnul další kilo, neměl vůbec sílu. Každé tři hodiny jsem mu dávala vodu a povzbuzovala ho, aby se napil, a nutila mu jídlo. Byla jsem pořád u něj. Chvílemi jsem ale byla dost bezradná. Párkrát mě napadlo, že to prostě nezvládne,“ přiznala serveru TheDodo ošetřovatelka z útulku Pia.

Stejně jako řecký hrdina, po kterém byl malý Herkules pojmenován, se ale nevzdal a bojoval o svůj život ze všech sil. Po několika týdnech, kdy se mu dostávalo láskyplné péče, se poprvé postavil a udělal pár vratkých kroků. Když ho ošetřovatelka uviděla, rozplakala se radostí. Chlupáč pomalu přibíral na váze, začala mu růst nová srst a vydal se i na procházku do zahrady. Původně se Pia ujala pejska jen na dobu, dokud se nevyléčí. Vzniklo ale mezi nimi tak silné pouto, že se ho nedokázala vzdát.

Jaký trest by zasluhovali lidé, kteří bez milosti vyhodí zvíře na ulici?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články