Video: Roztomilý malý kouzelník popletl ruce i hlavy porotců. Kdyby bral za vystoupení peníze, chtěl by stovku

Talentové soutěže mohou být skvělým odrazovým můstkem do budoucí kariéry v šoubyznysu. Možná tam má namířeno i devítiletý kouzelník, kterého si zamiloval i kat poroty.

i Zdroj fotografie: S vědomím FTV Prima
                   

Osvěžením oblíbených talentových show bývají dětští soutěžící. Přestože mají nadání a schopnosti srovnatelné s dospělými, jejich bezprostřední projev a jistá dávka roztomilé neohrabanosti dokáže pořádně zamotat hlavy porotců i publika. Přesně to se stalo, když si v jednom z uplynulých ročníků soutěže Česko Slovensko má talent na prkna, která znamenají svět, stoupl kouzelník Adam Denk.

Donutil matku, aby ho přihlásila

Devítiletý chlapec z Plzně se svému koníčku věnuje víc než třetinu svého života. „Chtěl jsem kouzlit, dělám to tři nebo čtyři roky,“ řekl Adam. Nejprve kouzlil pro sebe a pro své nejbližší, ale nedávno se rozhodl, že je nejvyšší čas ukázat světu, co všechno dokáže. „Donutil jsem mamku, aby mě do soutěže přihlásila,“ prozradil Adam.

Jakmile malý mág s kufříčkem plným kouzel přišel na pódium, okamžitě vyvolal úsměvy na tváři všech přítomných. Byl prostě roztomilý, obzvlášť když zcela bezprostředně a přímočaře odpovídal na zvídavé dotazy porotců. „Jsi dobrý kouzelník?“ zeptal se ho jeden ze sudích Jakub Prachař. „Nevím,“ odvětil bez obalu chlapec.

Za kouzlení chlapec peníze nebere

Zaplněným sálem se rozezněl smích. To zřejmě přimělo porotce, aby s výslechem malého kouzelníka pokračoval. Dozvěděl se, že Adam za své vystoupení nebere peníze. „A kdybys měl vystoupit za peníze, kolik myslíš, že bys za to měl dostat,“ pokračoval Prachař. Školáka jeho dotaz nerozhodil, okamžitě odvětil, že stovku.

Jakub Prachař iZdroj fotografie: Nextfoto

Porotu to rozesmálo, protože se to zdála být opravdu směšná suma. Jenže nakonec se ukázalo, že tak lacino by se Adam neprodal. Za stovku by totiž kouzlil jenom 5 až 6 minut. „To bys bral víc než ředitel televize, to je dobrý,“ vyhrknul Prachař. „Asi je,“ odvětil mu chlapec bez mrknutí oka a bez většího zájmu o finanční stránku věci.

Adamovi podlehl i obávaný kat poroty

Vtipnou konverzaci následně vystřídalo samotné vystoupení malého kouzelníka. Začal zlehka trikem pro kompletní osazenstvo sálu. Všichni měli dát paže před sebe, spojit prsty, překřížit ruce a následně je rozmotat. Zatímco chlapci se to podařilo a rychle si ruce uvolnil, ostatní je nemohli rozmotat. Nechápali, jak to udělal s tím, že to prostě nejde. „Tak nic,“ suše zkonstatoval s lišáckým pohledem a pokračoval v předvádění triků.

Ze svého zázračného kufříku Adam vytáhl při castingovém vystoupení míčky, kelímky i karty a postupně ukázal své umění. Triky šikovného mága popletly porotcům hlavy. Dokonce i obávaný porotce Jaro Slavík, který je známý tím, že kouzelníky nemá v lásce, si malého Adama si zamiloval. Když skončil a uklonil se, vysloužil si bouřlivý potlesk. Od poroty nakonec Adam uslyšel čtyřikrát ano a postoupil do další fáze soutěže.

Co říkáte na triky malého kouzelníka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články