Při nedělní mši si malý chlapeček získal srdce desítek přihlížejících. Bez ostychu vstoupil na oltář a popadl kněze za roucho

Důstojná atmosféra kostelů a duchovních obřadů přímo vybízí ke klidu, pokoře a respektu. Spontánní kousek malého neposedy, kterým narušil mši, se stal hitem internetu.

Malý chlapeček v kostele i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Malé děti jsou zvídavé a chovají se bezprostředně. Bez ohledu na vážnost situace. Někdy stačí mžik a zmizí z dohledu i těm nejpečlivějším rodičům. Pokud se to stane při nějakém honosném a důstojném obřadu, který zasluhuje úctu i respekt, může ho řádění malého caparta docela zábavně narušit. Přesně to se nedávno stalo při nedělní mši v kostele. Video z počínání malého chlapce se stalo hitem internetu.

Obřad chtěl neposeda vidět zblízka

Svého malého syna vzali rodiče na mši do starokatolického mariavitského kostela v polském Plocku. Podle webu Parenting ale zřejmě nepočítali s tím, že dítě nebude jen tak klidně sedět v lavici a sledovat průběh obřadu. Možná mu jen malou chvilku nevěnovali dostatečnou pozornost a zvědavý chlapeček se vydal nejistým batolecím krokem směrem k oltáři.

Kostel

To, co kněz udělal během mše, vám otevře oči: Něco tak nádherného se musí dotknout každé duše

Z jeho pohledu šlo o logický počin, protože ty nejzajímavější věci se odehrávaly právě tam. Pokud je chtěl dobře vidět, musel jít prostě blíž. A tak se chlapec najednou ocitl uprostřed dění a bedlivě sledoval, jak slavnostně odění duchovní slouží bohoslužbu před nádherně vyvedeným oltářem. Jenže pak se stalo něco překvapivého.

Chlapeček zatahal kněze za roucho

Zvědavému neposedovi nestačilo se na obřad jen koukat, chvíli přešlapoval na místě, jako kdyby si dodával odvahy, a pak se z ničeho nic vydal k jednomu klečícímu knězi, chytil ho za roucho a dožadoval se jeho pozornosti. Video, které zábavné narušení obřadu zachytilo, zveřejnil tiktokový profil Pastelowyy a během chvíle nasbíralo 300 tisíc zhlédnutí.

@pastelowyy

boże ciało 🙂

♬ dźwięk oryginalny – pastelowyy

Církevní obřady jsou pevně svázané jistými pravidly a postupy, které je nutné dodržet. Laskavý kněz ale chlapcovo vyrušování přijal vřele. Podal mu ruku a políbil ho na čelo. Když se obřad chýlil k závěru a skupinka duchovních se chystala odejít od oltáře, vzal kněz chlapce něžně do náruče a odnesl ho směrem k sakristii. Po chvíli se vrátili a neposedu si převzala jeho matka.

Co říkáte na to, jak se kněz zachoval?

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články