Žena adoptovala nedonošené nemocné koťátko o velikosti dlaně. O rok později váží téměř jako její pětiletá dcera

Každé dítě chce nějaké zvířátko a koťátka jsou u dětí snad nejoblíbenější volbou. A když se rodiče rozhodnou zvířátko pořídit, následuje neutuchající dětská radost.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mamince z dnešního příběhu nezbývalo nic jiného, než pořídit své malé dcerušce koťátko, protože v poslední době nemluvila o ničem jiném. A asi každý rodič chce vidět své dítě šťastné, a tak pro něj udělá cokoliv. Naštěstí tohle nebyl ten případ, kdy zvířátko bavilo dítě maximálně první měsíc a pak už se o něj museli starat rodiče. Holčička si kocourka ihned zamilovala a nyní má co dělat, aby ho unesla.

Koťátko bylo nemocné

Tato žena adoptovala malé nemocné kotě jménem Brownie. Za rok nemohla uvěřit tomu, co z něj vyrostlo. Když jej adoptovali, udělali to víceméně ze soucitu. Koťátko totiž bylo nejmenší ze všech jeho sourozenců a nikdo nevěřil, že přežije déle než pár týdnů. Bylo slabé, malinké a nemocné. A především se narodilo s vadou, mělo jen dva prstíky na přední pacce. Krátce po narození Brownie odmítal jídlo a začal hubnout.

Rodiče chtěli jiné kotě

Když se jela rodinka podívat na koťátka, rodičům se líbilo úplně jiné kotě než Brownie. Ale holčička z nějakého důvodu nemohla spustit oči právě z něj. Připadalo jí, že její péči potřebuje mnohem víc než jiný z jeho sourozenců. Majitelé jim řekli, že ale nezaručují, že Brownie přežije déle než pár týdnů. A tak ji rodiče přemlouvali, ať si vybere jiné, že potom nebude smutná. Ale holčička si tvrdě stála za svým.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Stal se zázrak

Dívenka jménem Justina a ani kocourek Brownie to nevzdali. Věnovala mu veškerou svoji pozornost a během několika málo hodin do koťátka dostala prvních pár kapek mléka. Někdo by si řekl, že to nic neznamená, ale pro Brownieho to byl velký krok kupředu. Postupem času začal čím dál tím více jíst i pít a konečně trošku povyrostl. Brzy začal vykazovat první známky uzdravení.

Byl to spíš pes než kočka

Postupem času začal Brownie běžně přibírat jako každé kotě. Také byl velice hyperaktivní a hravý. Justina si začala všímat, že je to spíše pes než kočka. Chodil poslušně na vodítku, aportoval a následoval ji, kamkoliv se pohnula. Uplynul rok a z malého koťátka se stal obrovský kocour, který má tak hustou a lesklou srst, že potřebuje každý den vyčesávat.


iZdroj fotografie: Facebook / Justina Strumilaite

Naštěstí má Brownie svou milovanou paničku, která se o něj každý den s láskou stará. Bylo obrovské štěstí, že se Justina rozhodla adoptovat právě tohle kotě. Kdo ví, jak by to s ním dopadlo, kdyby se jej nikdo neujal. Jsou z nich teď nerozluční parťáci. Máte taky svého milovaného mazlíčka?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 439 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
10 rostlin ideálních do rodin s dětmi a domácími mazlíčky. Jsou naprosto bezpečné, pozor na ty jedovaté
Události247.cz
Rodící se vládní koalice chce změnit boj s covid-19. Už jsou jasné první obrysy
JakZdravě.cz
Máte oteklé oči, zažívací potíže, či zapomínáte? Přehlížené signály brzy vyústí v závažné zdravotní komplikace
VědaŽivě.cz
Jupiter zachránil Zemi před pádem obřího vesmírného objektu. Jeho úloha pro lidstvo je nenahraditelná