Dívka v 11 letech odchází do důchodu. Vydělala víc než její rodiče a sama vlastní auto za 1,5 milionu

Její kariéra se rozjela ve velmi mladém věku. Jedenáctiletá dívka se začala živit svým vlastním obchodem a vydělává tak více než její rodiče dohromady.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Australská média zaplavila vlna zpráv o 11leté dívce, která údajně vydělává v přepočtu více než půl milionu korun měsíčně. Jelikož o ni internet projevil velký zájem, byla pozvána na rozhovor do celostátní televize a tam následně se šokovanou odezvou uvedla, že plánuje odejít do důchodu, aby se mohla soustředit na školní docházku.

Matka byla z dcery nadšená

Australská rodačka Pixie Curtis, která zanedlouho oslaví své dvanácté narozeniny, už jako malá dívka nesnila o budoucnosti tak, jako je u ostatních dětí zvykem. Zatímco její spolužačky chodily do tanečních kroužků a představovaly si dráhu baletky či herečky, Pixie raději četla knížky a přemýšlela o tom, jak funguje podnikání. Její matka se o tomto zájmu rychle dozvěděla a Pixie s radostí zjednodušeně vysvětlila základy.

Pixie si sama vydělávala

Jejím prvním krokem v úspěšné kariéře bylo prodání jejích starých bot. Pomocí své matky boty umístila k prodeji na internetovou stránku a po jejich prodeji se Pixie cítila neuvěřitelně hrdě. Rozhodla se tedy pro něco víc. S pomocí rodičů si založila mnoho vlastních stránek, včetně nyní mnohamilionového podniku Pixie’s Pix.

Její kariéra se rozjela

Jako hlavní produkt se Pixie rozhodla prodávat doplňky do vlasů. Sama na ně vyráběla ozdoby a vymýšlela zajímavé designy, které po několika týdnech upoutaly jiné mladé dívky a ty si od Pixie začaly kupovat různé gumičky, sponky i čelenky do vlasů. Matka měla svou teorii o tom, že žádná firma nedokáže vymyslet tak poutavý design pro děti jako děti samotné.

Dívka byla nezávislá na rodičích

Poté, co se její firma rozjela, si Pixie mohla dokonce dovolit koupit velmi drahé auto, na které by před pár měsíci její rodiče neměli ani pomyšlení. Za měsíc vydělávala více než její matka s otcem dohromady a stala se tak jedním z nejbohatších dětí světa. Její kariéra ale měla brzy skončit.

S matkou se dohodly na ukončení

Po domluvě s rodiči se Pixie rozhodla, že se svým obchodem bude muset minimálně na určitou dobu přestat. Blížilo se totiž ukončení základní školy a ona se chtěla plně soustředit na příchod na školu střední. Po dlouhém rozhodování nakonec uzavřela veškerý prodej s tím, že se snad někdy opět ke svému podnikání vrátí. Odešla tedy prozatím do jakéhosi podnikatelského důchodu.

Jaké byly vaše dětské sny?

Zdroj: NYPost
Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články