Nejmenší dívce na světě lékaři dávali jen 1 rok života. Přesto všem ukázala, že se ve světě „normálních lidí“ neztratí

Ne vždy se každý člověk narodí tak, jak by „měl“. Mnohdy dojde k různým onemocněním či mutacím a takové osobě začíná již od začátku života boj, jako této velmi malé holčičce.

i Zdroj fotografie: S vědomím Emma Newman a Scot Garside
                   

Málokomu se chce vůbec si představovat, že by měl čekat dítě a to by se nakonec narodilo s hodně silným postižením. Tak silným, že by i doktoři říkali, že danému dítěti zbývá jen jeden rok života. Tohle je ovšem dennodenní realita mnoha lidí, včetně rodičů jménem Emma Newman a Scot Garside, jimž se narodila holčička Charlotte.

Již od začátku musela bojovat

Když se holčička narodila, okamžitě se ukázalo, že ne vše je tak, jak by mělo být. Měřila totiž pouhých 25 centimetrů a vážila jen necelý kilogram. Celkově byla křehká jako nějaká panenka na hraní. Byla jí diagnostikována vzácná forma nanizmu, což je trpasličí růst. Tuto její nemoc lékaři ještě ani nedokázali pojmenovat, až tak ojedinělá byla.

Samozřejmě to nebyl jediný zdravotní problém, se kterým se potýkala. Bylo jisté, že má velmi slabý imunitní systém a vždy bude maličká, nikdy nedoroste do „normální“ velikosti průměrného jedince. Lékaři jí proto nedávali ani rok života, bylo pro ně nepředstavitelné, že by se mohla dožít vyššího věku. Charlotte je ovšem velmi silná osobnost, která se jen tak nedala, a nyní dokonce chodí do školy.

Je to živá a šťastná dívka

Charlotte má skoro vždy úsměv na tváři a snaží se si svůj vybojovaný život užít plnými doušky. „Možná je malinká, ale její osobnost je obrovská a chce dělat vše, co mohou dělat i jiné děti v jejím věku,“ vyjádřila se její matka. Dívka měří pouhých 68 centimetrů a asi je jedním z nejmenších dětí na světě. V den, kdy mohla konečně začít chodit do školy, byla nadšená.

„Už od svých tří let se těšila, až tam bude moct chodit a poznat nové kamarády,“ řekla matka. Děti ji naštěstí přijaly kladně, hrály si s ní a braly ji mezi sebe. Charlotte je zvídavá a chytrá, v učení rozhodně nezaostává, jak by mnozí mohli předpokládat. Rodiče měli strach, aby ji ostatní děti během školní docházky nějak nezranily, ale samotná učitelka je ujistila, že dívka není vůbec tak křehká, jak se zdá. Rozhodně je to velká bojovnice, jež ještě mnohých věcí dosáhne.

Jak byste reagovali vy, kdybyste měli žít v tak malinkém těle?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Nela Maloňková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Tablety do myčky zatočí se špínou v celém domě. Dá se s nimi vyčistit trouba, záchod, pračka i sprcha
Události247.cz
Události247.cz
Putin reaguje na západní pomoc: Rusové použijí ty nejpokročilejší zbraně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kouzlo rybího tuku: Kromě jiného zvětšuje prsa a snižuje riziko srdečních onemocnění. Má vliv i na oči a motoriku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Je to pocit, jako kdyby vás někdo pohřbil zaživa: Proč dochází ke spánkové paralýze a co se s tím dá dělat