Ostraha našla opuštěnou fenu, kterou někdo přivázal k bráně. Naštěstí byla bez zranění a již hledá nový domov

Její osud se neshoduje s jejím zdravotním stavem. Člověk, který ji opustil, se o ni musel po dlouhou dobu úzkostlivě starat.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Milovníci zvířat, speciálně psů, tyto činy nikdy nepochopí. Proč si lidé pořizují loajální němé tváře, když se jich pak chtějí zbavit? Většinou ještě takovým způsobem, že je někde jednoduše nechají a nestarají se o jejich další osud. V tu chvíli se musí objevit lidští andělé a tato zvířata zachránit. Tak zní i příběh osmileté fenky jménem Cassie, která se už svému majiteli nehodila.

Pejsek neměl žádná zranění

Boxerka Cassie byla nalezena šestnáctého ledna. Zřízenec ochranné služby ji objevil pomocí kamerového systému. Během své přestávky kontroloval jednotlivé monitory se záznamy, když si všiml muže, který se skláněl u jedné z bran střeženého objektu. Chtěl se za ním vydat, když tu se muž zvedl a odešel z dosahu kamery. Někoho však u brány nechal.

Ostraha nečekala a vydala se na inkriminované místo. Tam seděla Cassie a žalostně koukala kolem sebe. Hned nato byl kontaktován nejbližší útulek, který zajistil její odvoz a následnou péči. Veterinářka odhadla její věk na zhruba osm let. Fenka naštěstí nebyla nijak zraněná ani podvyživená. Zaměstnanci zařízení ji za pár dní poznali natolik, aby o ní byli schopni říct několik povahových vlastností.

Hledá se pro ni dům se zahradou

Boxerka je podle nich velmi přátelská. Zbožňuje kontakt s lidmi a sama jej vyhledává. Zpočátku však na ní bylo vidět, že je zmatená z velké změny ve svém životě. Hlavně z jiného životního prostředí, domova. Organizace jí aktuálně hledá rodinu, která by jí mohla dát dostatek lásky, jakou si zaslouží, a také zahojit jizvy na srdci po tom, co ji opustil předchozí majitel.

Rodina v útulku iZdroj fotografie: Depositphotos

Dle obecných pokynů a vzhledem k fenčině věku by byla nejvhodnější rodina, která bydlí v domě se zahradou a má děti, které mají nejméně osm let. Mladší by mohly na Cassie vyvíjet příliš velký nátlak. Vedení útulku vydalo prohlášení o tom, jak je smutné vidět tak dobrosrdečné psy jako Cassie opuštěné a nechtěné lidmi, pro něž by tyto bytosti udělaly cokoliv.

Kolik útulků máte ve svém okolí?

Zdroj: CheshireLive
Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články