Majitel domu najde na své zahradě podivnou díru. Po bližším prohledání nevěří, co na vlastní oči vidí

Původně se zdálo, že muž autem narazil do obrubníku u záhonu a pneumatika uvízla ve spárech dlažby. Ukázalo se ale, že se propadla mnohem hlouběji.

Díra do země i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Staré budovy občas skrývají tajemství, o kterých jejich majitelé nemají ani ponětí. Dokud se něco nepřihodí. Podobně jako v případě Simona Markse, který se domníval, že žije v úplně obyčejném domě v anglickém Lutonu. Ale když jednoho dne vyjížděl s autem po příjezdové cestě, ucítil náraz. Chvíli si myslel, že najel do obrubníku záhonu. Jenže realita byla jiná.

Obával se, že se propadne celý dům

Na první pohled to vypadalo, že kolo vozu jen uvízlo v dlažbě. Ve skutečnosti ale vězelo v hluboké díře v zemi. Sedmatřicetiletého majitele domu to šokovalo. Najednou se na cestě objevila mohutná díra. Myslel jsem si, že je to propadlina, že se něco nepovedlo při budování zahrady. Byl jsem vyděšený, že celý dům zmizí, že se prostě propadne,“ svěřil se Marks serveru TheSun. Díru vyfotografoval a poslal snímky svému otci.

Muž úplnou náhodou objevil tunel z počátku 20. století. Nepozdávala se mu zeď v garáži, a tak do ní vyvrtal díru

Při bližším prozkoumání se ukázalo, že jde o vchod do podzemí. „Když jsem odsunul několik desek, našel jsem žebřík. Jakmile fotky táta viděl, hned mi řekl, že to je protiletecký kryt z druhé světové války,“ řekl Marks s tím, že si pak svůj objev zevrubně prohlédl. „Bunkr byl vyrobený z betonových překladů a je v bezvadném stavu. Uvnitř jsou dvě místnosti,“ dodal.

Součást historie chce muž zachovat

Aby si byl stoprocentně jistý, co na pozemku u svého domu našel, začal hledat informace na internetu. „Vygooglil jsem si další protiletecké kryty a všechny měly podobnou konstrukci, takže nám celkem rychle došlo, co jsem vlastně objevil,“ cituje televize BBC Markse. Tajuplný nález ho tak zaujal, že společně s otcem nakonec bunkr vykopali celý.

Dům v Lutonu byl postavený v sedmdesátých letech minulého století. Marks ho koupil od staršího manželského páru. „Předchozí majitelé museli vědět, že tam kryt je. Když stavěli dům a zakládali zahradu, museli ho zasypat,“ vysvětlil Marks. Pokud se ukáže, že je konstrukce bunkru v pořádku, nálezce ho chce zachovat. „Je neuvěřitelné, že to všechno bylo vyrobeno ručně. Je to součást naší historie, takže by se měl zachovat,“ odhodlaně prohlásil Marks.

Co říkáte na neobvyklý nález bunkru?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články