Na sjezdovce se řítil nekontrolovatelnou rychlostí: Kvůli tomu přišel nazmar jeden nevinný život 5leté dívky

Dovolená ve francouzských Alpách vzala život pětileté Ofélii z Velké Británie. Nešťastný čtyřicetiletý dobrovolný hasič, který nehodu zavinil, čeká na soud za neúmyslné zabití.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Měla to být idylická rodinná dovolená v zasněženém lyžařském středisku. Namísto toho se proměnila v noční můru pro rodiče pětileté holčičky, která zemřela při tragické nehodě na svahu, i pro čtyřicetiletého hasiče, jenž nehodu způsobil. Dívka podle všeho zemřela v důsledku šoku a následné zástavy srdce poté, co ji nešťastnou náhodou srazil rychle jedoucí lyžař. Ten se při rychlé jízdě nezvládl dívce vyhnout a vymrštil ji mimo sjezdovku. Nyní čeká ve vazbě na verdikt soudu o své vině za nedbalostní trestný čin.

Ztratil kontrolu nad rychlostí lyžování

Ke strašlivé události došlo v lyžařském středisku Flaine v Horním Savojsku. Teprve pětiletá holčička jménem Ophelie se tu spolu s dalšími dětmi účastnila lyžařského kurzu pro nejmenší. Přes dívku se přehnal čtyřicetiletý lyžař, který ztratil kontrolu nad rychlostí své jízdy a dívce se nestačil vyhnout. Stalo se to ve chvíli, kdy se celá skupina pohybovala na modré sjezdovce s názvem „Serpentine“.

Dítě se pohybovalo spolu se skupinou v jedné řadě a připravovalo se na odbočení doprava, když do něj ve vysoké rychlosti prudce narazil lyžař, který se jí marně snažil vyhnout,“ uvedlo Státní zastupitelství v Boneville.

iZdroj fotografie: Unsplash
Dítě se pohybovalo se skupinou ostatních po modré sjezdovce, když se přes něj přehnal rychle jedoucí lyžař

Otřesený muž, který je dobrovolným hasičem z Horního Savojska, ihned zastavil a zavolal záchrannou službu. Spolu s lyžařským zdravotníkem, který byl na sjezdovce přítomen, se pak snažil dívce poskytnout první pomoc. Po příjezdu záchranné služby zdravotníci zjistili, že dívka utrpěla zástavu srdce, s největší pravděpodobností způsobenou šokem organismu. Veškeré pokusy o resuscitaci byly marné. Dívka zemřela kolem jedné hodiny odpolední během převozu vrtulníkem do nemocnice.

Muž je v šoku a čeká ve vazbě

Poté, co lékaři konstatovali smrt dětské pacientky, čtyřicetiletého muže zadržela policie s obviněním z neúmyslného zabití v důsledku nedbalosti. Podle žalobkyně Karline Bouisset se muž nachází ve „stavu vážného šoku“. „Bude zahájeno vyšetřování kvůli zabití a pro zjevně úmyslné porušení povinností při dodržování pravidel bezpečnosti a opatrnosti na sjezdovce s ohledem na nepřiměřenou rychlost lyžaře,“ uvedla Bouisset.

Policie z Bonneville, která má vyšetřování nehody na starosti, nařídila soudní pitvu za účelem formálního potvrzení příčiny dívčiny smrti a zároveň hledá očité svědky nehody, kteří by uměli přesně popsat, co se na sjezdovce událo. Viník nehody bude na výsledky vyšetřování čekat v policejní vazbě.

Jakou krizovou situaci při lyžování či jiných sportech jste zažili?

Zdroj: Connexion, France Bleu

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Jitka Hemelíková

Mám mnohaleté zkušenosti na poli novinářství z mnoha tuzemských časopisů. Můj profesionální přístup a kreativní pohled přinášejí na web zajímavé a inspirativní články. Jsem průvodkyní pro každého, kdo hledá rovnováhu mezi moderním životním stylem a osobním rozvojem.

Zobrazit další články