Náhodní kolemjdoucí riskovali život kvůli pouličnímu psovi. Lidským řetězem mu zachránili život, o pár vteřin později by se utopil

Na světě ještě jsou lidé, kteří jsou sami ochotni riskovat pro záchranu někoho jiného. Díky jejich bezchybné spolupráci se záchrana podařila.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přemýšleli jste někdy, co byste dělali, kdybyste viděli uprostřed řeky vystrašeného psa, který je strháván nelítostným proudem do jezu? Část lidí by se nejspíš ani neotočila. Další část by lítostivě pokrčila rameny s tím, že nemůže nic udělat, což je pochopitelnější, protože pokus o záchranu psa znamená risk vlastního života. Existuje ale i třetí část, která se o záchranu vyděšeného zvířete pokusí.

Riskantní kroky k záchraně

Tato událost se odehrála ruku 2018 v Kazachstánu. Někdo z přítomných ji celou natočil na video, které zveřejnil na internetu. Od té doby video nasbíralo více než 60 miliónů zhlédnutí a spousty komentářů. Asi jeden z nejvýstižnějších a zároveň nejkratších říká: „Toto video mi dává naději, že svět není ještě tak špatný.“ Situace, kterou jsme zběžně načrtli v úvodním odstavci, se tenkrát stala realitou. Uprostřed řeky se těsně nad jezem ocitl tmavý pes.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Video začíná v okamžiku, kdy se první z odvážných mužů spouští po zdi do řeky a brodí se směrem k vyděšenému zvířeti. Proud v řece je velmi silný a každou chvíli může muž ztratit rovnováhu a být proudem odnesen. Voda mu sahá ke kolenům a pomocí pohybů rukou se snaží zabránit ztrátě rovnováhy. Těsně před tím, než se k psovi dostane to vypadá, že vyděšené zvíře už nemá sílu řece vzdorovat. Pak ale zachráncova ruka uchopí jeho obojek a vede ho ke kraji řeky.

Pomocných rukou bylo potřeba mnohem víc

Tam je sice proud slabší a už nohy tolik nepodtrhává, ale pro záchranu je potřeba vyšplhat po příkré zdi a psa vytáhnout. To jeden člověk prostě bez provazu nemůže zvládnout. Přesně tato myšlenka zřejmě probleskne hlavou dalším třem mužům, kteří bleskově přelézají zábradlí. Pokouší se o vytvoření lidského řetězu, který by mohl psa i jeho zachránce z řeky vyzvednout. Muž se pokouší psa zvednout tak vysoko, aby na něj dosáhl ten, kdo je u něj nejblíž, ale nedokáže to.

Pak nejspíš ztratí na chvíli naději a pokusí se vyšplhat nahoru, což se mu s pomocí ostatních daří. Pes jen bezmocně opírá přední tlapky o zeď. Asi je mu jasné, že pomoc se vzdaluje. člověk, který ho vytáhl z proudu, se ale v půlce stěny spouští zpět k němu dolů. Mezitím se nahoře objevují další muži co jim osud psa není lhostejný. Utvoří lidský řetěz, který je tentokrát už dostatečně dlouhý, a s jeho pomocí se podaří psa dostat nahoru.

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat