Nebohé zvíře žilo v těsné kleci a spoutané řetězy 20 let. Jeho reakce po propuštění je nepopsatelná

Zvíře žilo několik let uvázané na řetězu v kleci. Jeho reakce poté, co byla propuštěna a okusila vytouženou svobodu, dojímá k slzám.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Lidé si postupem času zvykli na to, že je vcelku normální změnit u zvířete přirozené podmínky a začít jej chovat v kleci nebo v domácím prostředí. Příkladem může být i kočka, která se dříve chovala pouze jako venkovní zvíře a lidé ji do svých domů nepouštěli. Kočka si venku lovila myši, přežila různá roční období, ale je pravdou, že se nedožila vyššího věku jako například dnešní kočky, které lidé chovají i uvnitř domu.

Změny prostředí u zvířat

To, že lidé začali kočky chovat doma, způsobilo, že tito tvorové tak trochu ztratili své hlavní instinkty. Dříve kočky lovily díky zraku a čichu, ale dnes už to tak není. Domácí kočky si totiž zvykly na přísun potravy od lidí a už nemusí tolik lovit venku. Většina z nich to tedy dělá jen pro zábavu a občas si vyjdou na lov. Velice dobře se má určitě každá kočka, která je chovaná doma, ale má i volný přístup ven. V takovou chvíli se může socializovat s ostatními zvířaty, prozkoumávat okolí a nenudí se pouze v zavřeném domě či bytě.

Chov zvířat v klecích

Je až pozoruhodné, jak lidé rádi navštěvují různé zoo, kde je velké množství druhů zvířat. Mohou se tak z velké blízkosti podívat i na divokou šelmu, ke které by se jinak nepřiblížili. Stále se ale najde ve společnosti řada lidí, kterým nepřipadá zoo pro zvířata vhodná. Pokud si zjistíte například více informací o přirozeném prostředí pro tygra, slona nebo jiné zvíře, nejspíše byste začali o zoo také pochybovat. Je ale potřeba vědět, že v zoo se zvířata chovají z mnoha důvodů.

Některá zvířata by na světě nepřežila, kdyby nebyla převezena do zoo, a také by se mohlo stát, že byste už nikdy neměli možnost vidět určitý druh zvířete. Nejenom, že zoo dokáže lidi zabavit a vzdělávat, ale také zde chovají ohrožené druhy živočichů a vždy se snaží co nejlépe a nejvíce napodobit jejich přirozené životní prostředí. Dále se snaží v zoo vždy vymyslet, jak zvířecí druh zachránit, aby nevymřel, a poté se jej pokouší opět vypustit do přírody.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Puma žila v kleci a v řetězech

V zoo mají pro zvířata obrovské výběhy, přirozené prostředí a vždy se pečovatelé snaží o to, aby se zvířata cítila co nejlépe. Tato puma ale nežila v zoo, a i přesto ji někdo zavřel do klece, kde navíc byla přivázána k řetězům. Její obojek byl utažený tak pevně okolo krku, že i přes hustou srst měla poraněnou kůži. Její majitel nebo člověk, který ji do klece zavřel, ji ale nejspíše moc nekrmil, a kvůli tomu začalo být zvíře hodně podvyživené.

Záchrana smutné pumy

Protože puma vypadala hodně špatně, a navíc se o ni nikdo pořádně nestaral, našlo se několik lidí, kteří se rozhodli pro její záchranu. Puma byla dříve plná energie a měla radost z toho, když se na ni přišel někdo podívat. V poslední době ale začala být spíše apatická a bylo jasné, že musí přijít změna, aby se cítila lépe. Několik lidí nakonec zařídilo, že puma bude převezena do velikého výběhu v lese, kde jí bude mnohem lépe. Ostatně ihned po převozu a vypuštění do výběhu měla puma velkou radost z nového bydlení.

Co si myslíte o tom, když lidé chovají divoké šelmy v kleci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články