Nebohé zvíře žilo v těsné kleci a spoutané řetězy 20 let. Jeho reakce po propuštění je nepopsatelná

Zvíře žilo několik let uvázané na řetězu v kleci. Jeho reakce poté, co byla propuštěna a okusila vytouženou svobodu, dojímá k slzám.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Lidé si postupem času zvykli na to, že je vcelku normální změnit u zvířete přirozené podmínky a začít jej chovat v kleci nebo v domácím prostředí. Příkladem může být i kočka, která se dříve chovala pouze jako venkovní zvíře a lidé ji do svých domů nepouštěli. Kočka si venku lovila myši, přežila různá roční období, ale je pravdou, že se nedožila vyššího věku jako například dnešní kočky, které lidé chovají i uvnitř domu.

Změny prostředí u zvířat

To, že lidé začali kočky chovat doma, způsobilo, že tito tvorové tak trochu ztratili své hlavní instinkty. Dříve kočky lovily díky zraku a čichu, ale dnes už to tak není. Domácí kočky si totiž zvykly na přísun potravy od lidí a už nemusí tolik lovit venku. Většina z nich to tedy dělá jen pro zábavu a občas si vyjdou na lov. Velice dobře se má určitě každá kočka, která je chovaná doma, ale má i volný přístup ven. V takovou chvíli se může socializovat s ostatními zvířaty, prozkoumávat okolí a nenudí se pouze v zavřeném domě či bytě.

Chov zvířat v klecích

Je až pozoruhodné, jak lidé rádi navštěvují různé zoo, kde je velké množství druhů zvířat. Mohou se tak z velké blízkosti podívat i na divokou šelmu, ke které by se jinak nepřiblížili. Stále se ale najde ve společnosti řada lidí, kterým nepřipadá zoo pro zvířata vhodná. Pokud si zjistíte například více informací o přirozeném prostředí pro tygra, slona nebo jiné zvíře, nejspíše byste začali o zoo také pochybovat. Je ale potřeba vědět, že v zoo se zvířata chovají z mnoha důvodů.

Některá zvířata by na světě nepřežila, kdyby nebyla převezena do zoo, a také by se mohlo stát, že byste už nikdy neměli možnost vidět určitý druh zvířete. Nejenom, že zoo dokáže lidi zabavit a vzdělávat, ale také zde chovají ohrožené druhy živočichů a vždy se snaží co nejlépe a nejvíce napodobit jejich přirozené životní prostředí. Dále se snaží v zoo vždy vymyslet, jak zvířecí druh zachránit, aby nevymřel, a poté se jej pokouší opět vypustit do přírody.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Puma žila v kleci a v řetězech

V zoo mají pro zvířata obrovské výběhy, přirozené prostředí a vždy se pečovatelé snaží o to, aby se zvířata cítila co nejlépe. Tato puma ale nežila v zoo, a i přesto ji někdo zavřel do klece, kde navíc byla přivázána k řetězům. Její obojek byl utažený tak pevně okolo krku, že i přes hustou srst měla poraněnou kůži. Její majitel nebo člověk, který ji do klece zavřel, ji ale nejspíše moc nekrmil, a kvůli tomu začalo být zvíře hodně podvyživené.

Záchrana smutné pumy

Protože puma vypadala hodně špatně, a navíc se o ni nikdo pořádně nestaral, našlo se několik lidí, kteří se rozhodli pro její záchranu. Puma byla dříve plná energie a měla radost z toho, když se na ni přišel někdo podívat. V poslední době ale začala být spíše apatická a bylo jasné, že musí přijít změna, aby se cítila lépe. Několik lidí nakonec zařídilo, že puma bude převezena do velikého výběhu v lese, kde jí bude mnohem lépe. Ostatně ihned po převozu a vypuštění do výběhu měla puma velkou radost z nového bydlení.

Co si myslíte o tom, když lidé chovají divoké šelmy v kleci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat