Turisty udivily neúprosné zvuky vycházející z pod hromady kamení. Policie zjistila, kdo byl pohřben zaživa

Procházka nádhernou skotskou krajinou se pro několik turistů proměnila v noční můru. Když uslyšeli divné zvuky, vydali se za nimi.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Turisty procházející se překrásnou krajinou udivilo neúprosné kňučení zraněného zvířete. Bohužel ale bolestivý zvuk nemohli vypátrat. Rozhodli se neodcházet a zraněné zvíře vyprostit a zachránit mu život. Naštěstí se jednomu muži podařilo podle sluchu najít místo, ze kterého se kňučení linulo nejvíce. Pod hromadou kamení byl uvězněný zbídačený pes. 

Nejhorší případ pro ochranáře zvířat

Záchranáři zvířat uvedli, že tento případ byl nejhorší za posledních několik let. Člověk, který zvládl zaživa pohřbít psa, nemůže mít žádný vztah ke zvířatům. Také uvedli, že pohřbený pes byla border kolie a kolemjdoucí jí zachránili život. Byla na pokraji smrti, ale stateční zachránci ji dopravili na veterinární kliniku v Glasgow.  

Psa se podařilo zachránit a dostal jméno Jake. Ovšem jeho zranění bylo tak rozsáhlé, že upadl do komatu. Ošetřovatelé nečekali, že pes přežije noc, ale stal se zázrak. Měl neuvěřitelným způsobem oteklou hlavu a rozhodně neočekávali, že se opět postaví na nohy. Jake se nevzdával a den za dnem se jeho stav zlepšoval.

Zdravotní zásah ošetřovatelů

Turisté se strážníky dovezli psa ve velmi zuboženém stavu. Kromě velmi oteklé hlavy měl i vylomené zuby, zraněné oko, mnohočetné zlomeniny lebky a čelisti. Oko bohužel muselo být odstraněno stejně jako vylomené zuby. Jake potřeboval opravdu mnoho péče, která mu pomohla se zotavit. A to jak po fyzické, tak i duševní stránce.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Našel se dobrý člověk, důstojník Marek Greener, jenž si zraněného psa nechal. Po několika týdnech si jej odvezl domů, ale pes stále nebyl v dobrém stavu. Zlomeniny nebyly zahojené a nedokázal zavřít čelist. Trvalo opravdu dlouhou dobu, než se uzdravil.

Jakmile byl schopen postavit se na všechny čtyři, Marek jej cvičil a učil adaptovat se na domácí režim. Jake si totiž prošel opravdovým peklem a lidem přestal důvěřovat. Trvalo to dlouho, ale podařilo se z něj vychovat dobrého a hodného psa, který si rád hraje. Našli jste někdy zraněného psa či jiné zvíře?

Zdroj: Newsner

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 708 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
10 rostlin ideálních do rodin s dětmi a domácími mazlíčky. Jsou naprosto bezpečné, pozor na ty jedovaté
Události247.cz
Rodící se vládní koalice chce změnit boj s covid-19. Už jsou jasné první obrysy
JakZdravě.cz
Máte oteklé oči, zažívací potíže, či zapomínáte? Přehlížené signály brzy vyústí v závažné zdravotní komplikace
VědaŽivě.cz
Jupiter zachránil Zemi před pádem obřího vesmírného objektu. Jeho úloha pro lidstvo je nenahraditelná