V letadle si prožili noční můru: Kvůli nefunkční klimatizaci se cestující potili v 50 °C

Jako v pekle se cítili cestující letadla Boeing 737-800, v němž bylo kvůli nefunkční klimatizaci přes 50 stupňů Celsia.

Letoun společnosti Emirates i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Mnoho lidí má strach z létání. Přestože se jedná o nejbezpečnější možnost dopravy, většina nehod je v tomto případě fatálních. Být v tak obrovské výšce je pro velké množství cestujících frustrující a stresující. Pokud navíc dojde k nějaké poruše, málokdo doufá v dobrý konec. Nedávno si pasažéři letící z dovolené domů zažili opravdové peklo, když se v letadle rozbila klimatizace.

Šlo o život všem cestujícím, především ale dětem

189 cestujících v letadle Boeing 737-800 společnosti Mavi Gök Airlines mířící z turecké Antalye do německého Münsteru si prožilo jednu z nejhorších chvil v životě. Těsně před vzletem se totiž pokazila klimatizační jednotka, což způsobilo, že v kabině letounu stoupla teplota na neuvěřitelných 52 °C. „Když jsme nastoupili, okamžitě jsme si všimli, jak je v letadle horko,“ cituje slova jednoho z pasažérů web DailyMail. Extrémní horko rychle zasáhlo všechny přítomné, kteří začali panikařit.

Nejhůře na tom byly malé děti. Jejich rodiče se obávali, že by let v takovém vedru nezvládly. Strach o život vlastních dětí rostl raketovou rychlostí. Když navíc malí cestující začali křičet, plakat a prosit rodiče o vodu, která rychle ubývala, začala být celá situace ještě více neúnosná. Palubní personál ani pilot ovšem na výzvy a prosby cestujících, aby mohli vystoupit, nereagovali, naopak dále připravovali letoun ke vzletu. Na webu X se objevilo video z paluby letadla natočené jedním z pasažérů.

Pilot se nakonec vrátil k terminálu

Po naléhání jednoho z cestujících, turecky mluvícího lékaře, který posádku upozornil na to, že pokud teď odletí, přítomné děti jistě zemřou, se pilot nakonec rozhodl odlet zrušit a s letadlem zamířil zpět k terminálu. Pasažéři byli znechuceni jednáním posádky, která v tak nesnesitelném vedru ani nenabízela vodu. „Bezpečnost a blaho našich cestujících a posádky je naší nejvyšší prioritou,“ cituje vyjádření letecké společnosti Mavi Gök Airlines web Mirror.

Všichni přítomní na tuto nepříjemnou a peklo připomínající situaci rozhodně nikdy nezapomenou. A je velmi pravděpodobné, že si danou leteckou společnost již pro přepravu nezvolí. Letecký personál je totiž velmi důležitý a měl by pro spokojenost cestujících udělat maximum. Tak tomu ale nebylo nyní a ani v případě, který popisovala čtenářka Anna. Tu spolu s ostatními nechali stevardi o hladu a žízni, jak bylo zmíněno v jejím dopise, který jsme na DámskémDeníku zveřejňovali.

Co byste v takové situaci udělali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články