Když se lékař při ultrazvuku pozorně podíval na hlavu miminka, polil ho studený pot. S ničím takovým se ještě nesetkal

Šokující anomálii objevil lékař při běžném těhotenském vyšetření ultrazvukem. Jednalo se o ojedinělou, ale velmi vážnou skutečnost.

Monitor na ultrazvukovém screeningu i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Zjištění těhotenství je pro mnoho žen jedním z nejšťastnějších okamžiků v životě. Některým se podaří počít velmi brzy, jiné zase musí využít umělého oplodnění. Když se poté na testu objeví dvě čárky, bohužel ještě nemají vyhráno. Těhotenství totiž mohou provázet různé komplikace a pouze části žen se podaří donosit a porodit zdravé dítě. Proto když lékař při vyšetření spatřil nezvyklou anomálii, bál se nejhoršího.

Při ultrazvuku objevil šokující anomálii

Přestože jsou ženy šťastné, když jim lékař potvrdí těhotenství, první tři měsíce jsou bohužel nejisté. Může se stát cokoli, proto by se nastávající maminky neměly radovat předčasně. Jak totiž píše i web JenProTěhotné, spontánním potratem končí 10-20 % těhotenství. A v případě, že se v děloze nachází více než jedno embryo, je riziko potratu ještě vyšší. Proto je vhodné pravidelně navštěvovat gynekologa a podstupovat těhotenské prohlídky, při nichž lékaři nejčastěji využívají ultrazvuk.

Právě díky ultrazvuku se doktorům nejčastěji podaří odhalit vývojové vady či anomálie, k jejichž řešení se musí přistoupit okamžitě. A právě když lékař Michael Narvey vyšetřoval jednu ze svých těhotných pacientek nacházející se právě v 31. týdnu, při ultrazvuku objevil něco naprosto šokujícího. Zprvu si nebyl jistý, co vlastně na černobílé obrazovce vidí, ovšem po bližším zkoumání měl jasno.

Žena původně čekala dvojčata

V lebce nenarozeného miminka se nacházely kosti. Lékař nastávající matce vysvětlil, že se jedná o kostičky zaniklého dvojčete. Žena tedy, aniž by to věděla, zažila syndrom mizejícího dvojčete, což Narvey zmiňuje i ve svém videu zveřejněném na TikToku. Původně tedy žena čekala dvě miminka, ale v raném stádiu těhotenství jedno zaniklo. Jedná se o poměrně častý jev, ve většině případů bez komplikací. Zde tomu ale bylo jinak.

@nicu_musings Would this story of a #fetusinfetu be a miracle⁉️ #nursesoftiktok #doctorsoftiktok #pregnant #pregnancy #medicaltiktok #medstudent #greenscreen ♬ original sound – Dr Michael Narvey

Lékař nechápal, jak může dítě s cizími kostmi v lebce přežít. Považoval to za zázrak. A přestože dítě bylo jinak zdravé, doporučil rodičům operaci. Ta byla sice úspěšná, ale i přesto miminko nakonec zemřelo. Podobně tomu bylo také v případě páru, který přišel o své dítě při operaci a jehož příběh jsme na DámskémDeníku již zveřejňovali. Člověk si nedokáže představit bolest, kterou v takové situaci rodiče prožívají.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články