Miminko v břiše leželo obráceně, a tak se lékař odhodlal k velmi riskantnímu činu. Pro někoho je to hrdina, druzí ho odsuzují

Tato maminka na pravidelné kontrole u doktora zjistila, že miminko je natočeno koncem pánevním dolů. Její doktor byl tedy nucen zakročit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Některé páry mají velké problémy s otěhotněním a jiným se to podaří za malou chvilku. Občas se stane, že se to povede i na první pokus a poté mají lidé velkou radost. Tato žena byla v očekávání se svým partnerem, ale problémy se objevily až v průběhu těhotenství. Naštěstí se o nastávající maminku staral odborník, který dohlížel na to, aby bylo vše v pořádku. Nakonec se mu podařilo zajistit i to, že maminka ani miminko by neměly mít komplikace při porodu.

Péče o zdraví před i během těhotenství

Každá žena by měla myslet na to, že pokud chce otěhotnět, musí se o sebe starat i předtím, než se do jiného stavu dostane. Pokud by totiž žena byla ve špatném zdravotním stavu a zároveň by otěhotněla, hrozilo by velké nebezpečí jak pro ni, tak pro dítě. Z tohoto důvodu je nutné dbát na pravidelné lékařské prohlídky, zdravou stravu, pohyb a celkově zdravý životní styl. Jen tímto způsobem lze odnosit zdravé dítě a přežít celé těhotenství.

V opačném případě žena ohrožuje jak sebe, tak i svého potomka. Největším problémem bývá to, že o sebe ženy nepečují, některé dokonce během těhotenství stále kouří nebo pijí alkohol, a poté se při lékařských prohlídkách nebo až při porodu přijde na to, že má dítě nějaký handicap nebo jiné onemocnění. Při těhotenství této ženy se ale přišlo na problém, který ona nemohla nijak ovlivnit.

Špatná poloha u miminka

V tomto případě se o sebe žena nejspíše starala, protože lékaři neshledali žádné zdravotní problémy ani u dítěte, ani u ní samotné. Během těhotenství se ale přišlo na to, že je miminko neustále otočené koncem pánevním dolů. To by mohlo způsobit značné komplikace při porodu. Aby maminka ani miminko nebyly v ohrožení, provedl odborný lékař zásah, díky kterému vše napravil.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Doktor provedl potřebný zásah

Zpočátku lékař udělal sono, kde mamince i tatínkovi ukázal, že dítě je stále koncem pánevním dolů a je potřeba jej navést do správné polohy. Matce před výkonem podal léky na bolest a poté se pustil do práce. Jen díky svým zkušenostem moc dobře věděl, co má dělat. Těhotné ženě položil ruce na břicho a poté začal navádět dítě do správné polohy. Na mamince bylo vidět, že to není nic příjemného, ale zároveň vše zvládla velmi statečně. Ani ne po 2 minutách bylo hotovo a riziko porodních komplikací se tak značně snížilo.

Jaké jiné praktiky znáte, aby se dítě dostalo do správné polohy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů