Na internetu našla spřízněnou duši ve známém zpěvákovi. „Naletěla jsem podvodníkovi, vše už jsem nahlásila,“ říká se slzami v očích Iva

Lidé, kteří hledají lásku, se mohou nechat jednoduše zaslepit. Jsou pak snadnou kořistí pro podvodníky, kteří dokáží s naivními oběťmi skvěle manipulovat a vymámit z nich úspory.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Láska přes internet může být sice bláznivě romantická, jako například ve stejnojmenném filmu s Meg Ryan a Tomem Hanksem, anebo se může změnit v noční můru. To byl případ čtenářky Dámského Deníku Ivy N. z Prahy. Domnívala se, že má obrovské štěstí, když si na sociálních sítích začala dopisovat se známým zpěvákem, v němž našla spřízněnou duši. Jenže všechno nebylo takové, jak se na první pohled zdálo. „Naletěla jsem podvodníkovi, jsem tak hloupá!“ napsala nám do redakce.

Telefonátu se pokaždé vyhnul

S domnělým zpěvákem si paní Iva dopisovala prostřednictvím aplikace Messenger. Ani na vteřinu ji nenapadlo, že by mohlo jít o podvodníka. „Ohromilo mě, že si se mnou dopisuje. Byl tak milý a vstřícný. Neměla jsem tušení, že to není on, že někdo jen sprostě využívá jeho jméno,“ vypráví čtenářka. Nepojala podle svých slov žádné podezření, že něco není v pořádku, přestože se její idol pokaždé vymluvil, když mu chtěla zatelefonovat.

Martinu přes e-mail kontaktoval pohledný muž z Dálného východu. S vidinou lásky mu poslala peníze, bohužel šlo o podvod

Jediný kontakt, který s falešným zpěvákem žena měla, byl právě skrze chatovací aplikaci. „Myslela jsem si, že jsme spřízněné duše. Psal, že mě miluje. S odstupem času vidím, jak jsem byla naivní. Jenže tehdy se to zdálo tak opravdové a krásné,“ svěřila se se slzami v očích paní Iva. Když ji po několika týdnech vychytralý podvodník požádal, zda by mu nemohla půjčit peníze, protože se náhle ocitl ve finanční tísni, neváhala ani vteřinu.

Chtěla svému idolu pomoci

Postup, jaký kyberšmejd zvolil, je podobný případu, který vyšetřuje třinecká policie. „Po vyznání lásky si dotyčný získal ženinu důvěru. Neuběhlo ani 14 dnů od prvního kontaktu a požádal paní o peníze k  práci na svých písničkách, poslal také návod k  postupu při platbách. Paní se ho zželelo a na účet v cizině mu měla zaslat téměř 50 tisíc korun, část financí si na to dokonce půjčila,“ popsala kauzu mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

iZdroj fotografie: Freepik

Paní Iva svému virtuálnímu nápadníku také poslala desítky tisíc. „Prostě jsem mu chtěla pomoct,“ dodává. Postupem času si nakonec uvědomila, že zřejmě naletěla podvodníkovi a případ nahlásila. Zdaleka nejde o ojedinělou situaci. Během letošního roku podvodníci na internetu zaútočili například na fanynky zpěváka Marka Ztraceného. Podle Blesku se sám zpěvák obrátil na policii, když zjistil, že je jeho jméno zneužíváno.

Co si myslíte o tom, že žena naletěla falešnému zpěvákovi?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články