Neměl se dožít ani 18 měsíců, přesto se stal zázrak. Chlapec vystudoval střední školu a dožil se 18 let

Životy lidí vždy nejsou jako z pohádky a své o tom rozhodně ví i tento muž, jemuž nikdo nevěřil, že bude žít. Vše ale nakonec nabralo nečekaný směr a nyní je šťastný.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Michele Eddings Linn
                   

V dnešním světě se děje spousta špatných věcí, pro něž mnoho lidí ztrácí naději v lepší zítřky. Tento příběh ovšem dokazuje, že i zázraky se mohou dít a není zas tak špatné snažit se myslet optimisticky. Braden West musel o svůj život těžce bojovat již od první chvíle, co se nadechl. Nakonec to ale všechno stálo za to.

Chlapec měl zemřít do necelých dvou let

Braden se narodil v Owensboro v Kentucky a okamžitě mu byla diagnostikována dědičná choroba Pfeifferův syndrom, a to dokonce druhého typu. Při tomto syndromu dochází k malformaci lebky, nohou, obličeje a rukou. Druhý typ má samozřejmě těžší průběh než ten první a je s ním tedy těžší žít. „Doktor nám tehdy řekl, že dlouho žít asi nebude – a pokud ano, tak bude hluchý a slepý,“ přiznala matka Cheri West.

Asi nikdo si nechce vůbec představovat, jaké celé toto období muselo pro matku být. Braden byl v tak vážném stavu, až se mu ucpaly dýchací cesty, a byl proto poslán do hospice. Tam se poprvé seznámil s milou ošetřovatelkou Michele Linn, která se o něj starala. Věděla, že všichni předpokládají, že nebude žít dlouho, ale i přesto u něj proseděla hodiny a modlila se.

Věřila, že má ještě šanci

I přes to, že u něj trávila tolik času, se chlapcovo dýchání po několika měsících rapidně zhoršilo. „Sama jsem si nebyla jistá, jestli přežije do rána. Pamatuji si, jak jsem jej celou tu noc sledovala, jak bojuje, a modlila se za něj k Bohu, aby mu dal sílu a ulevil mu od bolestí. Celá ta situace byla příliš těžká, nejen pro něj, ale i pro celou jeho rodinu a lidi, co jej měli rádi,“ svěřila se Michele. Odmítala v chlapce přestat věřit a skutečně to stálo za to.

Jeho stav se totiž začal zlepšovat a po čase na tom byl tak dobře, že jej propustili domů. I přes to ale varovali, že více něž osmnácti měsíců se nedožije. To ho ale opět podcenili, jelikož chlapec se nedožil jen osmnácti měsíců, ale dokonce i osmnácti let. Promoval na střední škole, zamiloval si rybaření, letadla, věří v Boha a své rodině dává najevo každý den, jak ji miluje.

Jak byste se na místě rodičů cítili vy?

Zdroj: Shareably

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Nela Maloňková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund