Kvůli nedbalosti nemocnice musela porodit mrtvou dceru. Personál ji nevzal k porodu, protože měli plné oddělení

Nastávající maminka hluboko uvnitř cítila, že s jejím miminkem není něco v pořádku. Když si stěžovala na potíže, nemocnice ji poslala domů z důvodu naplněné kapacity oddělení.

porodnice i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přijít o dítě, ať už narozené či nenarozené, to je to nejhorší, co může rodič zažít. Amy Wlaters porodila svou dceru mrtvou, protože nemocnice Walsall Manor Hospital zasáhla pozdě, když si mladá žena stěžovala, že necítí pohyby miminka. Amy a její přítel Jordan zůstali se zlomeným srdcem, když se museli rozloučit se svou zesnulou dcerkou Heidi, kterou neměli příležitost poznat.

Odmítnuta z důvodu plného oddělení

Amy byla přijata do nemocnice, když si stěžovala, že necítí pohyby miminka. Prosila zdravotnický personál, aby byl termín porodu posunut a uskutečnil se co nejdříve, ale jediné odpovědi, které se jí dostalo, bylo, že oddělení je plné a musí počkat, jak uvádí server Mirror. Byla tedy poslána domů, aby se o 2 dny později vrátila a stěžovala si na stejné potíže jako poprvé. Hluboko uvnitř cítila, že s jejím miminkem není něco v pořádku.

Měla pravdu. Lékaři nenašli tlukot srdce a museli tak Amy a Jordanovi oznámit smutnou zprávu – jejich dcera Heidi zemřela. Amy byl vyvolán porod a následující den přivedla na svět mrtvé dítě. „Když jsme zjistili, že čekáme dítě, byli jsme nesmírně šťastní. Vše se jevilo v pořádku i já byla klidná, protože jsem věděla, že jsem v péči lékařů, ale po 35. týdnu jsem se začala bát. Heidi byla příliš malá. Pokaždé když jsem při kontrole v nemocnici chtěla vzbudit obavy, měla jsem pocit, že mě nikdo neposlouchá. Později jsem prostě věděla, že něco není v pořádku,“ vzpomíná Amy.

Tragédii se dalo zabránit

Když začalo vyšetřování nemocnice Walsall Manor Hospital, výsledky mluvily jasně. Amy obdržela dopis s vyjádřením, kde stálo pochybení nemocnice a jejího personálu. Tragédii by se tak dalo zabránit a Amy a Jordan by nyní mohli držet svou holčičku v náručí živou. Bylo zjištěno, že nemocnice „promarnila příležitost“, jak je uvedeno na webu DailyMail. Konkrétně poté, co se přišlo na to, že dítě v děloze roste nedostatečně, měla Amy podstoupit ještě další vyšetření v 39. týdnu.

dětské nožičky iZdroj fotografie: Freepik

Je možné, že ultrazvuk by zachytil potíže, jež by se řešily vyvoláním porodu, ještě než Heidi zemřela. Amy povolala právníky pro lékařskou nedbalost, aby prošetřili péči nemocnice. „Toto je skutečná tragédie. Samotné vedení nemocnice zjistilo znepokojivé problémy v péči o Amy a Heidi, kvůli nimž došlo k této smutné události. Amy a Jordan jsou zdrceni. To, co mělo být pro rodinu šťastným obdobím, skončilo bolestí srdce,“ vyjádřila se Kayleigh Hunter, specialistka na lékařskou nedbalost. „Bezpečnost pacientek by měla být základní prioritou a my budeme pokračovat ve snaze zlepšit porodní péči.

Život bohužel není vždy spravedlivý, ale v tomto případě je nám nesmírně líto, že někdo musí prožívat tak smutné období jen z důvodu nedostatečné péče lidí, do nichž vkládáte 100% důvěru, protože věříte v jejich profesionalitu. Bohužel, podobných příběhů je spousta, nedávno jsme publikovali jeden z nich na našem webu Dámský Deník. Doufejme, že jich více nebude.

Jak byste se zachovali v případě zdrcených rodičů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články