Žena si pořídila zvíře, které vydávali za psa. Až po 2 letech zjistila, že ve skutečnosti vychovává medvěda

Naprosto kuriózní záměna psa za jiné zvíře se stala v Číně. Rodina si pořídila psa, avšak po dvou letech zjistila, že o psa se nejedná ani náhodou.

malé černé štěňátko s bílou náprsenkou na trávě i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Domácí mazlíčci zaujímají v domácnostech stále důležitější místo. Není výjimkou, že jsou v mnohých považováni za jejich plnohodnotné členy. Ačkoliv v žebříčcích oblíbenosti okupují první místa tradiční druhy domácích zvířat, jako jsou psi a kočky, oblibě chovatelů se těší i další zvířata. Avšak jen málokdy se stane, že si rodina pořídí zvíře, z nějž se po určité době vyklube úplně jiný druh!

Něco tady nehraje

Rodina paní Su Yann z provincie Yunnan měla sen pořídit si psa. Dokonce měla vysněné plemeno, jednalo se o tibetského mastifa. K jejich obrovské radosti narazili jednou během cesty autem na pouličního prodejce tohoto plemena. Prodej psů na ulici pro ně mohl být první signál, že prodejce nebude úplně důvěryhodný. Nicméně rodina si od něj psa koupila. Až po dvou letech zjistili, jakého domácího mazlíčka si ve skutečnosti pořídili.

Po čase ale rodina začala pozorovat, že v chování a na vzhledu „psa“ není všechno v pořádku. Majitelka nejprve uvedla, že se zvíře chovalo jinak, než ostatní psi stejného plemena. Zarážející byly také jeho stravovací návyky a hmotnost. Zvíře každý den spořádalo krabici ovoce a dva kbelíky těstovin, což lze sotva považovat za krmivo vhodné pro psy, a vážilo 113 kg! Horní hranice váhy tibetského mastifa přitom dosahuje 75 kg.

Měli doma ohrožený druh

Doma se jim tak přímo před očima začala rodit obří chlupatá koule pochybného chování. Poslední kapkou pro rodinu bylo, když se „pejsek“ jednoho dne postavil na zadní nohy a začal chodit po dvou. Obavy rodiny, že doma ve skutečnosti vychovávají medvěda, potvrdili odborníci, když si zvíře přijeli prohlédnout. A nejednalo se o jen tak ledajakého medvěda. Čínská rodina doma ve skutečnosti vychovávala vzácný a unikátní druh asijského černého medvěda.

asijský černý medvěd iZdroj fotografie: Michelle Bender / Creative Commons / CC BY-NC-ND 2.0

Ačkoliv mazlíček přirostl paní Su Yann a její rodině k srdci, z hlediska bezpečnosti všech členů bylo jasné, že u nich doma zůstat nemůže. „Čím byl starší, tím víc vypadal jako medvěd,“ přiznala žena čínským médiím. S těžkým srdcem jej darovali úřadu veřejné bezpečnosti lesnictví okresu Yiliang. Ti medvěda převezli na bezpečné místo, kde bude moci dožít zbytek života.

Připomíná vám vzhled tibetského mastifa v některých rysech medvěda?

Zdroj: Fakt
Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články