Kristýna Leichtová spí se svými dětmi, ačkoliv už jsou velké. Nechce opakovat chyby z historie

Výchovné metody mnohých rodičů nemusí ostatním lidem pokaždé připadat rozumné. Herečka si ale nedovede představit, že by na celou noc svoje dvě malé dcery opustila.

Herečka kristýna Leichtová s dcerou i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Herečka Kristýna Leichtová už dávno není rozvernou neteří legendárního Ozzáka ze sitcomu Comeback. Od doby, kdy se stala matkou, se zabývá mnohem serióznějšími tématy. Její život se točí zejména kolem čtyřapůlleté dcery Rozárky a její téměř tříleté sestřičky Dorotky. Na sociálních sítích herečka často sdílí příspěvky, které se týkají mateřství a výchovy dětí. Odtajňuje svým příznivcům, jak se s tím sama vypořádává.

Dcery spí v ložnici s rodiči

Obě malé dcery herečky spí s rodiči v jedné místnosti, přestože jsou už ve věku, kdy by mohly být ve svém pokojíčku. „Vlastně jsem si to jako bezdětná moc nedokázala představit. Byla jsem vychovávána v prostředí, kde rodiče a děti měli vždy oddělené pokoje. Jenže pak se holky narodily a já si nedokázala představit, že je na půlku dne (čili na noc) opustím,“ uvedla Leichtová na svém profilu.

Zatímco herečka s partnerem spí v manželské posteli, po obou stranách jsou dětské postýlky, kde usínají jejich holčičky. Dříve to bylo velmi praktické a pohodlné řešení, například kvůli kojení, ale postupně se situace mění. Teď jsme se dostali do fáze, kdy Dori během dne extrémně poznává a snaží se vycházet se svými emocemi, porozumět jim, zpracovat je a případně delegovat, a večer při usínání je ta jediná šance, kdy si to všechno vysvětlit. V klidu a láskyplně,“ vysvětluje herečka.

Herečka nechce opakovat historii

Navzdory tomu, že to nemusí být pro rodiče zcela komfortní, herečka nehodlá dělat nějaké razantnější změny. Nechce, aby děti byly frustrované. „Představuju si tu situaci za jiných okolností: celý den je špatný, ony se vztekají, my nemáme moc trpělivosti jim všechno vysvětlovat, vznikají konflikty. Večeře, koupání a jdeme spát. Uspíme je v jejich pokoji. Celý den i nás trápí, ale jdeme spát,“ přemítá Leichtová o alternativním scénáři.

Představa, že by v takové situaci poslala dcery spát do jejich pokojíčku, je pro ni nemyslitelná. „Představa, že v sobě musí tu frustraci z toho dne dusit i přes noc, že to nemůžou vypovídat a vytulit! A já vlastně taky! Že si spolu o tom pod peřinou nemůžeme v dobré náladě a v lásce špitat… No nic, zkrátka nechci opakovat historii,“ poznamenala v narážce na to, že ona v dětství v ložnici rodičů nespala.

Se svými názory občas narazí

Problematiku výchovy dětí zmiňuje herečka ve svých příspěvcích často. Ne vždy se ale její názory setkají s pozitivním přijetím. Když kritizovala konzumní společnost s tím, že by nikdy nekoupila dětem zbytečnost, kterou vyrobil nějaký „otrok“ v zapomenuté zemi, a proto nakupuje v lokálních obchodech, spousta diskutujících se ohradila, že na to prostě nemají peníze. Podobně to dopadlo i s novým příspěvkem o sdílení ložnice s dcerami. Část maminek s herečkou sympatizuje, další si ale myslí, že čtyřletá holčička potřebuje vlastní pokoj.

Co si myslíte o tom, že děti herečky spí s rodiči?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články