Gymnastka svým neobvyklým číslem se stuhou nadchla publikum. Kromě potlesku přišly i výkřiky obdivu

Video ukazuje úžasný výkon gymnastky během jejího vystoupení se stuhou. Pokud jde o umělecký dojem, je možné moderní gymnastiku srovnávat snad jenom s krasobruslením.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Moderní gymnastika je fyzicky obrovsky náročný sport. Dívky, které ho provozují, jsou velmi drobné, ale přesto musejí být silné. V této disciplíně se totiž snoubí prvky gymnastiky, baletu, tance i akrobacie. Ladné gymnastky předvádějí neuvěřitelná vystoupení, v nichž vynikají jejich dovednosti při manipulaci s různým sportovním náčiním, jako je švihadlo, obruč, míč, kužele a stuha.

Vířit šestimetrovou stuhou není hračka

Právě vystoupení se stuhou, které předvedla bulharská gymnastka Bojanka Angelovová, ohromilo publikum na jedné ze soutěží světového poháru. Je opravdu vzrušující, na soutěžním koberci se gymnastka pohybuje velmi profesionálně. Provádí akrobatické prvky a piruety se stuhou s takovou lehkostí, že máte pocit, jak to je snadné.

Téměř u každého pohybu bulharské gymnastky publikum propuká v nadšené výkřiky a potlesk. Provádět náročnou akrobacii, a navíc u toho ladně vířit stuhou je totiž velké umění. Ač se to nezdá, tak závodní stuha má předepsané parametry a její délka dosahuje až 6 metrů. Takže manipulace s ní vyžaduje obrovskou zručnost a trénink.

Kariéru kvůli bolestem zad ukončila

I když pozornému oku porotců zřejmě neuniklo několik detailů ve vystoupení, které nevyšly stoprocentně, diváci byli vystoupením Bojanky okouzlení. Přestože jde o náročný sportovní výkon a moderní gymnastika je sport, to pozitivní, co si vzal z baletu a tance, je umělecký dojem. Mimochodem i ten je důležitou složkou hodnocení závodnic.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sportovní kariéru musela bulharská gymnastka, která byla proslulá svými náročnými sestavami, už ukončit kvůli bolestem zad a dalším zdravotním problémům. Přesto se tato talentovaná dívka dokázala zapsat do paměti fanoušků moderní gymnastiky svými výkony i půvabem.

Co říkáte na akrobatické kousky gymnastky?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla