Královskou rodinou zmítají další otřesy kvůli rebelskému páru. Rázné rozhodnutí Karla III. nenadchlo ani jeho bratra a neteře

Je téměř pravidlem, že když to začne v britské královské rodině skřípat, je to kvůli Harrymu a Meghan. Tentokrát naštvali krále natolik, že jim nařídil vystěhovat se z honosného sídla.

Král Karel III. i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Turbulence znovu zmítají britskou královskou rodinou. Zdá se, že se vzpurným mladším synem Harrym a jeho ženou Meghan došla králi Karlu III. trpělivost. Nařídil jim totiž, že se musí vystěhovat z luxusního sídla Frogmore Cottage, které jim jako svatební dar věnovala zesnulá královna Alžběta II. Rozhodnutí hlavy britské monarchie se uvnitř rodiny nesetkalo s jednomyslným souhlasem. Poslední kapkou, jež krále zřejmě přiměla k ráznému kroku, byly útoky na královskou rodinu, které se objevily v kontroverzní autobiografii jeho syna.

Vystěhování následovalo po vydání memoárů

Není to poprvé, kdy se do členů královské rodiny rebelský pár vévodů ze Sussexu pořádně obul. Žlučí všem pořádně hnul velmi osobní dokument Harryho a Meghan. V nové knize pamětí Spare, tedy Náhradník, vylíčil Harry řadu detailů ze soukromí. Popsal v ní třeba incident, při němž ho údajně srazil k zemi jeho starší bratr William. Důvodem sváru byly spory ohledně Meghan. Ostře se pustil i do královy manželky Camilly. V televizním rozhovoru ji označil za padoucha, který stojí za únikem informací do médií.

Po zveřejnění memoárů následovala odveta. Král synovi a snaše nařídil, aby se vystěhovali z přepychové rezidence. Než se pár vzdal v roce 2020 královských povinností a za svůj nový domov si vybral jižní Kalifornii, bylo právě Frogmore Cottage jejich hlavním sídlem. Rezidence stojí na stejném pozemku jako hrad Windsor a na její rekonstrukci padlo 2,4 milionu liber, což je asi 64 milionů korun. Po skandálu, že na opravy Harry s Meghan použili peníze daňových poplatníků, sumu splatili a usadili se v zámoří.

Autobiografie prince Harryho iZdroj fotografie: Depositphotos

Napjaté vztahy se ještě mohou přiostřit

Práva na luxusní sídlo si ovšem vévodové ponechali. Teď je ale všemu konec a do léta ho údajně mají vyklidit. Novou rezidenci jim král nenabídl. Když se rozhodnou přijet do Spojeného království, budou mít k dispozici byt. Ve Frogmore Cottage je vystřídá princ Andrew, kterému byly po sexuálním skandálu s nezletilou odebrány výsady a tituly. Podle britských médií ho rozhodnutí krále rozhořčilo a hodlá se mu vzepřít. Nadšené nejsou ani jeho dcery princezny Eugenie a Beatrice, které mají blízký vztah s Meghan a Harrym.

Napjaté vztahy v královské rodině se prohlubují. A mohou se ještě přiostřit. Začátkem května proběhne korunovace Karla III. Podle Buckinghamského paláce na ni byli Harry s Meghan pozváni. Svou účast ale zatím nepotvrdili. „Mohu potvrdit, že vévoda nedávno obdržel e-mailovou korespondenci z kanceláře Jeho Veličenstva týkající se korunovace. Okamžité rozhodnutí o tom, zda se vévoda a vévodkyně zúčastní, nebudeme v tuto chvíli zveřejňovat,“ uvedl jejich mluvčí. Spolknout hořkou pilulku v podobě vystěhování z Frogmore Cottage pro ně asi není snadné.

Co říkáte na příkaz k vystěhování vzpurného syna?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články