Studentka koupila bezdomovci jídlo. Ten jí za to strčil do ruky lístek s děsivým vzkazem

Když se cestou do školy zastavila jako obvykle v kavárně, nečekala, jak zajímavě se tento den bude vyvíjet. Že se stane něco, co si bude pamatovat do konce života.

bezdomovec drží jídlo i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V životě většinou rozhodují o tom, kterým směrem se bude ubírat, maličkosti. Zdánlivě běžná věc může někomu zcela změnit budoucnost. Třeba jen obyčejný hrneček kávy a prohození pár vět. Vysokoškolská studentka se ráno cestou na univerzitu zastavila v kavárně, aby si dopřála oblíbený nápoj s dávkou kofeinu a koblihu. Před podnikem ji zaujal člověk, který na první pohled vypadal, že do dokonalé image městečka nezapadá.

Studentka se nenechala odbýt

Poprvé si Casey Fischerová všimla bezdomovce, když seděl na ulici, zpíval a prosil o almužnu. Kolemjdoucí se na něj dívali s opovržením anebo se snažili tvářit, že je prostě neviditelný. Když ho studentka potkala podruhé o několik minut později, přepočítával drobné peníze před kavárnou. Na to, aby si cokoli koupil, jich ale očividně neměl dost. Rozhodla se proto, že mu kávu a jídlo koupí.

Oslovila ho, ale moc se mu do řeči nechtělo. Měla pocit, že ho obtěžuje. Neodbytná dívka se ale nenechala odradit. „Byla jsem opravdu velmi otravná a pořád jsem na něj mluvila, i když jemu se nechtělo,“ říká Casey. Koupila mu tedy kávu a koblihu a zeptala se ho, zda by si nechtěl na chvíli sednout a popovídat si. Váhal, ale nakonec to udělal a dal se do řeči. Vyprávěl studentce o tom, co v životě prožil.

Chtěl, aby na něj maminka byla pyšná

Bezdomovec se jmenoval Chris. Pomalu se dívce otevřel a během hodinového rozhovoru jí řekl o všem, co ho trápilo. Prozradil, že nikdy nepoznal svého otce a že jeho máma zemřela na rakovinu. Řekl, že si přál, aby se stal někým, na koho by byla jeho maminka pyšná, ale osud tomu chtěl jinak. Podlehl drogám. Udělaly z něj člověka, kterého on sám nenávidí. Rozpovídal se i o tom, jak jsou na něj kvůli tomu, že je bezdomovec, lidé většinou zlí.

„Today I went to Dunkin‘ Donuts and saw a clearly homeless guy sitting on the side of the road and picking up change….

Zveřejnil(a) Love What Matters dne Úterý 12. ledna 2016

Jeho vyprávění Casey zaujalo natolik, že zapomněla na čas. Když se podívala na hodinky, zjistila, že už dávno měla sedět na přednášce ve škole. Poděkovala Chrisovi za příjemný rozhovor, ale on ji zarazil. Věděl, že spěchá, ale přesto ji požádal, zda by mohla ještě malou chvilku počkat. Vstal, došel si půjčit tužku a na účtenku pak něco napsal. Omluvil se Casey za roztřesené písmo, předal jí papírek, rozloučil se a odešel.

Podívala se na papírek a sevřelo se jí srdce

Otočila se za odcházejícím Chrisem a měla zvláštní pocit. Byl jedním z nejupřímnějších lidí, které kdy potkala. Pak se podívala na papírek, který svírala v dlani. Dnes jsem se chtěl zabít, ale díky tobě to neudělám. Pokusím se všechno napravit. Děkuji, jsi skvělý člověk,“ stálo ve vzkazu. Když si ho Casey přečetla, sevřelo se jí srdce. Nikdy by si nepomyslela, že něco tak obyčejného, jako je pozvání na kávu a kus řeči, může pro někoho znamenat mnohem víc.

Co říkáte na to, co studentka udělala?

Zdroj: Aleteia
Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství