Mirek si koupil ztracený kufr z pražského letiště. „Vše vypadalo důvěryhodně, věřil jsem jim. Chytil jsem se ale na lep podvodníkům.“

Podvodníci se často vydávají za veřejně známé osobnosti, ale také za důvěryhodné instituce jako jsou banky, sociální správa či pošta. Tentokrát uvízlo v jejich hledáčku letiště.

i Zdroj fotografie: Felix Riehle/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
                   

Nabídka koupě ztraceného zavazadla, které si jeho majitel na letišti nevyzvedl, může být celkem zajímavá. Obzvlášť když existuje šance, že za pouhých 70 korun získáte kufr plný cenností. Přesně tak přemýšlel čtenář Dámského Deníku Mirek P. z Teplic, který se rozhodl reagovat na inzerát pražského letiště na sociálních sítích. „Vše vypadalo důvěryhodně. Věřil jsem jim, ale sedl jsem na lep podvodníkům,“ napsal nám do redakce.

Nabízeli kufry, které půl roku nikdo nechtěl

Jenže šlo o podvod. Na sociálních sítích se objevilo hned několik falešných profilů tuzemského letiště, které nabádají ke koupi ztracených zavazadel. „Správa letiště nechce platit za likvidaci ztracených zavazadel cestujících, kteří se neohlásili a nereagovali na vrácení ztracených kufrů do šesti měsíců, proto pořádá prodej pro všechny obyvatele ČR,“ cituje jeden z příspěvku server PrahaIn.

Inzerát je doplněný fotografií stovek vyskládaných kufrů i s vozem s oficiálním logem letiště. Funkční bylo podle webu i telefonní číslo. Jediné co prý budilo nedůvěru, byl e-mailový kontakt. Opravdu jsem si myslel, že jde o reálnou nabídku. Bylo v ní i auto s logem letiště. Navíc jsem si říkal, že kufry se pořád ztrácejí a někdy se prostě nenajdou vlastníci, takže logicky zůstanou viset na letištích,“ vysvětlil pan Mirek.

Zaplatil za kufr, ale zmizely mu peníze

Když reklamu oficiálního účtu Letiště Václava Havla Praha na sociálních sítích uviděl, dlouho neváhal. „V inzerátu bylo uvedeno, že v každém kufru je spousta cenných věcí. Moc se mi tomu nechtělo věřit, tak jsem kouknul na komentáře a byly pozitivní. Lidé tam prý našli drahé parfémy, šperky, fotoaparáty, hodinky, značkové oblečení i peníze. Tak jsem si řekl, že není na co čekat,“ popisuje pan Mirek.

Nadchla ho i příznivá cena 70 korun za zavazadlo. Rozklikl odkaz na falešný web a zaplatil přes platební bránu. „Z účtu mi odešlo jen 70 korun. Že jsem naletěl, mi došlo, až když kufr nepřišel a z účtu zmizely další peníze,“ svěřil se čtenář. Platbou totiž nevědomky uhradil členství na pochybném webu GamerAccessHub. Pokud ho lidé nezruší, automaticky se jim z účtu odečte dalších téměř tisíc korun, píše iDnes. Před podvodníky varuje pražské letiště na svých profilech.

Co si myslíte o triku vynalézavých podvodníků?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články