Mladý muž koupil dům za 2 Kč. „Povést se to může každému, stačí na to jít chytře,“ říká

Šikula chtěl dokázat, že i drobná mince zanedbatelné hodnoty se může proměnit v cenný majetek během jednoho týdne. Stačí vsadit na důvtip a sílu směnného obchodu.

i Zdroj fotografie: Martina Ševčíková pro DámskýDeník
                   

Vlastní bydlení je pro spoustu lidí nedostupný sen. Když se ale jde na celou věc chytře, nemusíte mít ani moc peněz, abyste si dům pořídili. Dokazuje to i výzva, které čelil důvtipný youtuber. Pokusil se získat dům za opravdu směšnou částku. Měl totiž k dispozici jen penny, což jsou v přepočtu asi 2 koruny, za které si za normálních okolností nekoupíte ani balíček žvýkaček. Šikovný mladík však minci nakonec opravdu přetavil v dům.

Za bonbony mu dal uklízeč sluchátka

Drobným penězům lidé nepřikládají téměř žádnou váhu. Na své hodnotě ztratily tak moc, že se za ně momentálně nedá téměř nic pořídit. Youtuber Ryan Trahan však chtěl dokázat, že i tuctová mince se může proměnit v něco mnohem cennějšího. Stačí mít pod čepicí a věřit, že duch směnného obchodu nevymizel. Na začátku výzvy to 23letý rodák z Texasu neměl ani trochu snadné. Každý krok mapoval ve videu, které zveřejnil na svém kanálu.

První věcí, kterou za 2 koruny získal, bylo obyčejné pero. To pak vyměnil za malou plastovou hračku dinosaura. Naštěstí narazil na fanynku prehistorických ještěrů, která mu za figurku dala plechovou krabičku mentolových bonbonů. Podle serveru Shareably se jich nemohl celkem dost dlouho zbavit. Nakonec ale narazil na dvojici úklidových pracovníků a jeden z nich mu dal za bonbony sluchátka, která byla dokonce v původním obalu.

Motorku vyměnil za starý automobil

Od téhle chvíle začal jeho výměnný obchod nabírat na obrátkách. V garážovém bazaru vyměnil sluchátka za starý fotoaparát Polaroid. Přestože původně měl Trahan pocit, že to byl skvělý obchod, historického přístroje se dlouho nemohl zbavit. Nakonec se na něj ale usmálo štěstí. A byla to trefa do černého. Fotoaparát vyměnil za třikrát dražší reproduktory, ty pak za motocykl, jehož skutečná hodnota byla zhruba 19 tisíc korun.

Podle serveru WCOS šlo pak vše už ráz na ráz. Za motorku dostal youtuber starý automobil Toyota Tundra, který se mu podařilo vyměnit za vůz Chevy Suburban, jehož hodnota je zhruba 117 tisíc korun. Za auto získal chatu a za ni pak rozsáhlý pozemek. Před Trahanem byl poslední obchod a stihl to v týdenní lhůtě. Pozemek vyměnil za dům v městečku Texarkana, které se nachází na pomezí amerických států Texas, Arkansas, a Louisiana.

Co říkáte na to, že se mladíkovi podařilo 2 Kč přetavit v dům?

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články