Šperky v hodnotě statisíců koupil za 300 Kč. Obchod zapomněl připsat tři nuly, teď chce nákup zrušit

Když si muž náhodou prohlížel webové stránky vyhlášené luxusní klenotnické firmy, nenapadlo ho, že tam narazí na diamantový šperk, který by si mohl dovolit koupit.

Výloha klenotnictví Cartier i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Neuvěřitelné štěstí se usmálo na muže, který brouzdal na sociálních sítích, kde si všiml reklamy renomovaného francouzského klenotnictví Cartier. Klikl na banner a dostal se na webové stránky s nejluxusnějšími prsteny, náhrdelníky či hodinkami. Každý kus vyšel v přepočtu na statisíce korun. Ovšem až na jedny zlaté náušnice s diamanty, které stály jen směšný zlomek ceny. Šokovaný zákazník si objednal dva páry.

Na cenovce chyběly tři nuly

O tom, že by si kdy koupil něco z nabídky vyhlášené klenotnické firmy, se Rogeliu Villarrealovi z mexického města Tamaulipas ani nesnilo. Šperky od Cartiera totiž nejsou zrovna cenově dostupné. „Ohromilo mě, když jsem na webu viděl, kolik ty prsteny, náhrdelníky a další věci stojí,“ cituje muže server People. K jeho obrovskému překvapení ale narazil i na pár náušnic, které se pohybovaly v úplně jiné cenové hladině.

komoda

Koupil si starou komodu a našel v ní diamanty a šperky. To, co s nimi udělal, je nečekané

Náušnice z 18karátového růžového zlata lemovaného diamanty stály v přepočtu pouhých 300 korun. „Přísahám, že mě polil studený pot,“ vzpomíná Villarreal na okamžik, kdy je spatřil. Podobné šperky se obvykle prodávají za 300 000 korun. Šťastný kupující si objednal hned dva páry. Ukázalo se ale, že prodejce udělal chybu. U částky chyběly tři nuly. Na svém webu tak nabízel náušnice za tisícinu jejich skutečné ceny.

Obchod se pokusil transakci zrušit

Mexičan dva páry náušnic objednal a zaplatil. „V tu chvíli ale začala několikaměsíční tahanice,“ svěřil se deníku TheNewYorkTimes. Pár dní po nákupu se totiž ozvali zástupci klenotnické společnosti a sdělili zákazníkovi, že náušnice nebyly za správnou cenu, a proto chtějí transakci zrušit. Jako kompenzaci nabídli dárek v podobě láhve šampaňského a nějakého koženého předmětu Cartier, což Villarreal odmítl.

Rozčílený zákazník se rozhodl, že se raději bude soudit. Podal stížnost na pobočku federálního úřadu na ochranu spotřebitelů ve městě Matamoros. Podle právníků má velkou šanci ve sporu uspět, protože tamní zákony celkem silně chrání spotřebitele. Cartier případ nekomentuje. I když řízení ještě neproběhlo, na konci dubna nadšenému Villarrealovi dorazil balíček s úhledně zabalenými luxusními náušnicemi.

@rovilljssr Lo que todos esperaban #Cartier #Unboxing #viral ♬ never be yours by kali uchis – Kali Uchis Fan Page ❦

Co si myslíte o tom, že na cenovce chyběly tři nuly?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články