Po koupi starého domu dostali tajemný dopis. Z obsahu jim běhal mráz po zádech

Když si manželský pár kupoval od historické společnosti 130 let starý dům, nenapadlo ho, že se trochu neobvyklou cestou jednou dozví, jaká tajemství nový domov skrývá.

dopis i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Staré domy mají zvláštní atmosféru. Možná proto, že dlouhá léta ukrývají nejrůznější tajemství ze života obyvatel, kteří v nich kdysi bydleli. Přesvědčil se o tom i manželský pár, jenž si pořídil 130 let starou nemovitost a pustil se do její renovace. Na sociálních sítích postupně zveřejňoval, jak stavbu přetváří na vysněný, útulný domov. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se jednoho dne nedozvěděli, že jejich dům je záhadnější, než si mysleli.

Překvapivý dopis manžele znejistěl

Seriál o jednotlivých fázích rekonstrukce 130 let starého domu Courtney a Matt sdílejí na platformě TikTok. Poklidnou atmosféru ale jednoho dne narušil záhadný dopis z Kanady. Ukázalo se, že jim ho poslal bývalý majitel nemovitosti. „Dovolte mi, abych se představila. Jsem poslední žijící člen rodiny Madisonových, které kdysi patřil tento dům, a vyrůstala jsem v něm,“ stálo v úvodu dopisu, jejž Courtney přečetla na videu.

Následující řádky ale manžele dost znejistěly a přeběhl jim mráz po zádech, podobně jako jiné majitelce domu, o níž jsme psali na Dámském Deníku. „Ráda bych vám pověděla o tajných místnostech a některých věcech, o kterých jste možná nevěděli, když jste dům kupovali,“ poznamenala pisatelka dopisu z rodiny Madisonových, jejíž jméno ani místo, kde se dům nachází, pár nezveřejnil. Dal se ale do objevování tajemství svého rozlehlého obydlí ve viktoriánském stylu, které si nedávno koupil od historické společnosti.

@living_in_history We have secret rooms!?!? #secretroom #secretroomcheck #historichome #livinginhistory #hiddencompartment ♬ original sound – Courtney & Matt

Viktoriánská stavba ukrývala místnosti

Podle instrukcí z dopisu Courtney a Matt nejprve objevili tajnou skříňku na alkohol nad krbem v obývacím pokoji. Za posuvným zrcadlovým panelem našli zaprášené desítky let staré lihoviny, neotevřené lahve francouzského růžového vína z roku 1970 a Cabernet Sauvignon z roku 1989, lahve bourbonu, piva a smetanového sherry. Tajuplný pokoj se skrýval i ve zdi v koupelně. „Předpokládám, že tady kdysi nějaký pokoj byl, ale ve skutečnosti je to jen strašidelný, malý prostor v podkroví,“ uvedla ve videu Courtney.

Nebyly to ale zdaleka jediné tajné místnosti, které se nacházely ve staré nemovitosti. Naproti toaletě narazili na malé, zamčené dveře. Byl to vchod do rozlehlé místnosti, v níž byl kufr. „Je to obrovský prostor. Pokusíme se vymyslet, jak ho využít, zatím je to jen taková chladná, prázdná místnost,“ cituje Courtney NewYorkPost. Další záhadný pokoj zakrývala cihlová stěna v suterénu a podle manželů byl nejstrašidelnější ze všech, protože vypadal nejvíc starobyle a ošuntěle.

@living_in_history Part 2! #secretroom #secretcompartments #prohibition #hiddenbar #historichome #livinginhistory #thewatcherhouse ♬ original sound – Courtney & Matt

Každý den se objeví nějaký poklad

Na videu, které pár zveřejnil, jsou tajuplná zákoutí jejich viktoriánské nemovitosti dobře vidět. Svěřili se také, že jejich nový domov jim skoro každý den přichystá nějaké překvapení. Bývalí majitelé v domě zanechali starožitný nábytek a drobnosti, včetně staré hrací skříňky, která po zapnutí hraje svatební pochod, z něhož se ježí vlasy na hlavě. „Panebože, každý den najdeme další poklad!“ neskrývá nadšení nová majitelka domu.

Co říkáte na objevy, které manželé v domě našli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články