Kotě zemřelo na rakovinu a bylo přineseno ke kocourovi, aby měl čas k pochopení a rozloučení. Ten se ho však snažil přivést zpět k životu

Když nám zemře někdo blízký, je to tragédie, smutná událost a chceme mít patřičný čas na to, abychom se s milovanou osobou rozloučili. To stejné pociťují i naši zvířecí mazlíčci. I oni potřebují čas na rozloučenou se zvířecím kamarádem.

dvě kočky i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ať už mazlíčci nebo lidé, všichni máme potřebu se se svým blízkým zesnulým rozloučit. Jedná se o běžný postup, který nám usnadní se s danou situací vyrovnat. Jde o silně emotivní chvíli, kterou pociťují lidé, ale i zvířata. Poslední sbohem s kotětem jménem Chuey prováděli nejen lidští členové domácnosti, ale i ti zvířecí.

Zesnulé kotě Chuey

Kotě jménem Chuey onemocnělo rakovinou čelisti a bohužel svůj boj s tímto onemocněním prohrálo. Zasáhlo to nejen lidské členy domácnosti, ale i ty zvířecí. Chuey žilo po boku druhého kočičího kamaráda, a když Chuey zemřel kočičí přítel, nevěděl, co se to děje, byl zmatený. A proto nechal majitel zesnulé kotě ležet na bílé plachtě u kočičího kamaráda, aby měl čas k pochopení a rozloučení.

iZdroj fotografie: Pixabay
Některá zvířata mohou mít až neuvěřitelné vzájemné pouto

Jakmile duše zesnulé kočky odešla, přeživší nechápal. Polehával kolem místa, kde ležel zesnulý kamarád, byl zmatený a smutný. Nakonec kocour odešel a uložil se obličejem ke zdi, byl zarmoucený.  

iZdroj fotografie: Pixabay
Smrt domácího mazlíčka může zasáhnout každého

I kočka má city a cítí smrt

I kočky mají city, a když zemře páníček nebo zvířecí kamarád, dokáží truchlit. Dokonce je znám případ, kdy kočce a kocourovi pes zahubil několik koťátek a majitelé je zakopali na zahradě, kde zapálili svíčku a odešli. Kocour od koťátek přišel k hrobu svých koťat a upřeně zíral na plamínek svíčky a k hrobu nikoho nechtěl pustit – ležel tam dlouhé hodiny. Od té doby se nenechá pohladit od lidí. 

Zdroj: Rumble
Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Zobrazit další články