Kocour byl jen kousek od té nejkrutější možné smrti. Bojovník s vůlí žít teď pomáhá ostatním zvířatům v nouzi

O potulného kocoura se starali lidé v celé čtvrti. Měl všechno, co potřeboval. Jednoho dne se mu ale převrátil život naruby poté, co musel čelit nesmyslnému útoku.

i Zdroj fotografie: S vědomím BluePearl Pet Hospital
                   

Přestože byl Buddy potulný pouliční kocour, nemohl si stěžovat. Starali se o něj lidé z celého okolí. Nestrádal a zdálo se, že životu na ulici dává přednost. Jednoho dne se ale vše změnilo. Povaloval se na verandě jednoho z domů, když kolem šli chlapci ve věku 12 a 17 let, kteří na Buddyho pustili své dva psy. Zraněného kocoura zachránil majitel onoho domu. Byl převezen k ošetření do pohotovostního veterinárního zařízení.

Veterinářka zachránila kocourovi život

Těžce potrhaný Buddy nereagoval, byl v šoku a měl vnitřní krvácení. Jeho srdeční tep byl téměř dvakrát vyšší, než by měl být. Nebylo vůbec jisté, zda to přežije. Kocour byl ale velký bojovník, na veterináře cenil zuby a máchal ocasem. „Říkala jsem si, že tato kočka by to mohla zvládnout,“ vypráví veterinářka Katie Venanziová z  kliniky BluePerl Pet Hospital.

Navzdory vážným zraněním to nakonec Buddy zvládl, i když jizvy z otřesného zážitku mu zůstanou nejen na těle. Zpráva o tom, co chlapci ve filadelfské čtvrti Frankford udělali, se rychle šířila. Brutálním případem se začala zabývat policie. Osud kocoura se dotkl srdcí spousty lidí. Do tamní Společnosti pro prevenci týrání zvířat poslali díky příběhu Buddyho mnoho darů a peněz.

Osud kočky nenechal lidi chladnými

Dojemný příběh kocoura, kterého málem zabili rozzuření psi a jeho vůle žít, prostě veřejnost dostal. „Myslím, že lidé byli rozhořčeni tím, co viděli, a tak Buddymu fandili,“ řekla Gillian Kocherová ze spolku na ochranu zvířat. Prošel si neuvěřitelně těžkým obdobím a je jakýmsi symbolem nejen naděje a uzdravení, ale také toho, že se něco tak strašného snad už ostatním kočkám nestane,“ dodala.

iZdroj fotografie: S vědomím BluePearl Pet Hospital

Finanční dary se vyšplhaly na neuvěřitelných 130 tisíc dolarů, což je v přepočtu přes 3 miliony korun. Peníze pomohou zachránit další zvířata v nouzi. Bojovník Buddy se nakonec z těžkých zranění uzdravil a má se dobře. Jeho osud citelně zasáhl také veterinářku z pohotovosti, Katie Venanziovou, která mu zachránila život. Před nedávnem jí zemřel vlastní kocour a nyní doufá, že Buddyho bude moci adoptovat.

Jaký trest by si podle vás chlapci zasloužili?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články