„Děsivější místo jsem v životě neviděl,“ říká. Muž, který šel ke staré paní zkontrolovat kočky, nechápe, jak se dá takhle žít

Když inspektor organizace na ochranu zvířat viděl místo, kde žena chová dvě kočky, úplně se zhrozil. Naštěstí soud nařídil jejich okamžité odebrání.

Kočka i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Když si člověk pořídí domácího mazlíčka, bere tím na sebe velkou zodpovědnost. Někteří si bohužel vůbec neuvědomují, že jsou zvířata živé bytosti, o které je třeba pečovat s láskou a věnovat jim svůj čas. Mnoho mazlíčků je proto vyhozeno někde venku nebo odloženo v útulku. V případě dvou domácích koček však šlo opravdu o naprostý extrém. Tato zvířata totiž musela být majitelce odebrána policií, protože žila v opravdu nevhodných a příšerných podmínkách.

Nechápal, jak někdo může žít v takových podmínkách

Když společnost RSPCA (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals), která se zabývá týráním zvířat a jejich ochranou, dostala oznámení o dvou kočkách, jež by se měly nacházet v naprosto nevhodném prostředí pro život, pověřila svého inspektora Jacka Taylora, aby tuto situaci prověřil. Ten se proto vydal zkontrolovat obydlí dvaapadesátileté ženy osobně. Když mu nikdo neotvíral, podíval se otvorem pro poštu dovnitř a nemohl uvěřit svým očím. Později uvedl, že to bylo to nejděsivější místo, jaké kdy viděl.

Odpadky pokrývaly celou plochu podlahy, když mu přišla žena nakonec otevřít dveře, málem se jí to přes ten binec nepodařilo. Jelikož se majitelka zvířat neměla k tomu, aby jakkoli zlepšila své podmínky k žití, nakonec byl soudně vydán příkaz k odebrání koček. Když pro ně přijel Taylor i s policií přijel, nechápal, jak někdo může žít v tak příšerných podmínkách. Vše také popsal u soudu, o čemž informoval i web DailyMail.

Naštěstí jí byly kočky odebrány

Inspektor uvedl, že všudypřítomné odpadky nebyly to nejhorší. V kuchyni se povalovala spousta plesnivého jídla a nádobí. Lednice, již měla žena postavenou v obývacím pokoji, překypovala černým, páchnoucím jídlem a její dvířka nešla ani zavřít. Jelikož kočičí toaleta překypovala exkrementy, našly si kočky jiné místo, kam chodily vykonávat potřebu. A to se nacházelo přímo za televizním stolkem v obýváku, kde Taylor viděl obrovskou hromadu zapáchajících výkalů.

dvě kočky iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak informoval web WalesOnline, majitelka zvířat, která se dlouho vyhýbala kontaktu se zástupci spolku na ochranu zvířat, nakonec přišla o oba své mazlíčky a stanula před soudem. Byla obviněna z hrubého zanedbání péče o zvířata, protože jedna z koček trpěla vážným onemocněním zubů, chybělo jí jich celkem šestnáct. Druhá byla zcela zablešená, dokonce měla na těle lysiny. Žena byla odsouzena k pětiletému zákazu držení zvířat, obecně prospěšným pracím, a navíc ještě musela zaplatit tučnou pokutu.

Pro mě, jako majitelku perského kocoura, je naprosto nepochopitelné, jak se někdo může takto zachovat k domácím mazlíčkům. Pokud se stane, že jim občas třeba zapomene dát dobrotu nebo čerstvou vodu, ještě se to dá pochopit. Ale že byste je nechali takto trpět v bolestech, to je neodpustitelné. A nejhorší je, že takovýchto případů je opravdu mnoho. O několika jsme již dříve psali. Je dobře, že po celém světě existují spolky na ochranu zvířat snažící se počet takovýchto případů minimalizovat.

Co si o této situaci myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články