I zkušený veterinář byl v koncích, když uviděl rentgenový snímek toulavé kočky. „Jak se to tam dostalo!?“

Veterinář byl v šoku, když uviděl rentgenový snímek této kočky. V hlavě měla několik centimetrů dlouhý šíp.

i Zdroj fotografie: S vědomím Kevin Portman
                   

Rodina Smithova se jedno nedělní odpoledne procházela po ulici a narazila na pohublou kočku, jejíž vzhled poutal pozornost. Na první pohled bylo vidět, že se kočce nedaří příliš dobře. Vypadalo to, jako kdyby ji bývalý majitel vyhodil z domova a zanechal napospas osudu. Rodina se nad nebohou kočkou slitovala a vzala si ji domů. Nutností bylo navštívit se zvířetem veterináře, a tak ho rodina odvezla k doktorovi Newmanovi.

Překvapení během veterinárního vyšetření

Zkušený veterinář, doktor Newman, podrobil kočku Miss Kiss zevrubné prohlídce. Použil i rentgen, protože se s kočkou evidentně nezacházelo hezky. Jaké bylo jeho překvapení, když si prohlédl rentgenové snímky. Veterinář ani rodina Smithova nemohli uvěřit, co viděli. V lebce nebohé Miss Kiss vězel 10 centimetrů dlouhý šíp. Zvíře vážné zranění hlavy přežilo, ale jaké muselo zažívat bolesti si lze jen těžko domýšlet.

iZdroj fotografie: Pixabay

Zdařilá operace hlavy

Veterinář Newman navrhl operaci, při které vyndá šíp z lebky. Dobrý výsledek zákroku však nemohl zaručit. V každém případě bylo třeba šíp odstranit, aby kočce nepůsobil další trápení. Operace se nakonec podařila. Kočka Miss Kiss přežila, pouze ztratila možnost vidět na jedno oko. To bylo ovšem málo oproti tomu, co ji možná v budoucnosti čekalo.

Nový majitel a nový život

Kočce Miss Kiss se podařilo najít nový domov. Adoptoval si ji Kevin Portman, který byl sám slepý na pravé oko. Tato kočičí slečna se mu zdála jako ideální mazlíček, protože sdíleli podobný osud. Stali se z nich nerozluční přátelé. Kočička Miss Kiss tráví čas se svým novým pánem a vypadá to, že je velmi spokojená.

Jaké jsou vaše příhody s kočkami i dalšími zvířecími mazlíčky?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce