Kněz odpověděl, co se stane s nevěřícími po smrti, a mnoho lidí tím naštval. Podle něj v tu chvíli začnou věřit v boha

Polský kněz sdílel na sociálních sítích video, kde se vyjadřuje k otázce týkající se toho, co se děje po smrti. Mnoho lidí jeho odpověď pobouřila.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mnoho lidí řeší, co se s člověkem stane po jeho smrti. Zatímco u věřících je odpověď na tuto otázku jasná, v případě nevěřících tomu tak není. Otec Sebastian Picur o této záležitosti hovořil na sociálních sítích, kde sdílel natočené krátké video, v němž se rozhodl rozptýlit veškeré pochybnosti a odpověděl na otázku tazatelů: „Co bude s nevěřícími po smrti?“ Jeho odpověď pobouřila spoustu lidí.

Knězova odpověď mnoho lidí neuspokojila

Téma smrti asi zajímá každého bez ohledu na vyznání. Někteří věří v Boha a nebe, jiní v reinkarnaci, ostatní zase vůbec v nic. Na světě existuje velké množství různých náboženství, která mají rozdílné představy o tom, co se s člověkem po smrti vlastně děje. Katolíci řeší, co se podle učení církve stane s nevěřícím po jeho smrti. Půjde do pekla nebo očistce za to, že podkopává církev a v Boha nevěří?

K této otázce se vyjádřil polský kněz otec Sebastian Picur. Tento duchovní provozuje účet na TikToku s náboženskou tematikou. A právě zde odpověděl na otázku jednoho ze svých sledujících: „Co se stane s nevěřícím po smrti?“ Odpověď otce Sebastiana se ukázala jako velmi jednoduchá a vyvolala pobouření mezi internetovými uživateli. Na tuto položenou otázku odvětil: „Přestává být člověkem, který nevěří v Boha.“

Někoho dokonce video odrazuje od náboženství

K videu kněze se vyjádřilo mnoho nespokojených uživatelů internetu. Odpověď duchovního je vůbec neuspokojila, a dokonce ho obvinili, že si z nich svým výrokem udělal blázny. „Tak tady se asi taková odpověď nečekala,“ napsal jeden z komentujících. „Pro mě to není vysvětlení, a dokonce mě to odrazuje od náboženství,“ napsal další.

@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @__.quadrobist.__ #ksiadz #wiara #ateista #agnostyk #zbawienie #potępienie ♬ Sad Melody – Manuel Boni

Ať se to lidem líbí, nebo ne, na položenou otázku kněz odpověděl svým způsobem. Každý ať si to přebere dle svého. Je však jisté, že nikdo doopravdy neví, co se po smrti se zemřelým opravdu stane. Existuje mnoho výpovědí lidí, kteří se ocitli v klinické smrti a vyprávěli o tom, co na druhém břehu viděli a zažili. Zda je to pravda, to už je pouze na daném člověku, jestli těmto příběhům věří, či nikoli.

Co si o posmrtném životě myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články